Zalety i minusy betonowej posadzki

Jak każda posadzka, tak też betonowa ma swoje zalety i wady. Niezaprzeczalną zaletą będzie wytrzymałość na uszkodzenia, takie jak: rysy, ścieranie albo pękanie.


Mycie także nie przysparza kłopotów, ze względu na to, iż betonowa posadzka jest całkowicie bezspoinowa, czyli nie ma szczelin rozdzielających podłogę na odcinki.
posadzki betonowe warszawa
Wprowadził: Calvado
Treści źródłowe: Calvado


studenci
Wprowadził: HRS Poland
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Masa betonowa nie zawiera też chemicznych substancji, a proces wylewania jak też polerowania jest nieszkodliwy dla przyrody. Pamiętajmy, że betonowa posadzka (przejdź po tym linku) jest stosunkowo niedroga. Takie dokładnie atuty posiadają posadzki betonowe Warszawa to miasto, w którym bez kłopotu odnajdziemy firmę trudniącą się kładzeniem tego typu podłóg.


Wadą natomiast jest przygotowanie, albowiem wymaga dużo wytrwałości jak też czasu. Beton jest zimny, stąd dobrze jest zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, to za ich sprawą zachowamy podłogę w stanie nienagannym przez wiele lat. Bardzo ważna będzie także impregnacja specjalnym środkiem, jaki nadaje połysk. Posadzek betonowe wbrew pozorom są łatwe w utrzymaniu schludności. Są wytrzymałe na ścieranie czy na wsiąkanie wody. Do tego, jeśli zdarzy się, iż po pewnym okresie zmienimy zdanie i postanowimy ułożyć parkiet, bez obaw możemy to wykonać. Betonowa posadzka ma coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, iż z upływem lat nastał zupełnie inny styl w aranżacji naszych wnętrz. Dziś nie stawiamy na dostatnie dekorowanie, a wręcz przeciwnie – na proste formy, częstokroć wykończone betonem oraz szkłem.
Głównym ich pozytywem jest uniwersalność, dlatego że betonowa podłoga sprawdzi się tak w małych, jak i dużych mieszkaniach, bez względu na typ Wnętrza, czy to kuchnia, bądź umywalnia, a nawet salon.
2018-03-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.