Zakup apartamentu od dewelopera - krok po kroku

zakup własnego mieszkania to jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup nowiuteńkiego lokalu, szybko zauważymy, że wybór jest szeroki, a konkurencja ogromna.


Zanim na dobre zaczniemy przyglądać się rynkowej ofercie, warto ocenić swoje możliwości finansowe.
schody
Wprowadził: Rintal Polska


Od tego, jak wiele jesteśmy w stanie określić na inwestycję, będzie zależeć obszar poszukiwań. Stąd, jeżeli zamierzamy skorzystać z kredytu, pierwsze kroki musimy skierować nie na budowę, lecz do banku albo pośrednika. Należy pamiętać, iż wydatki nie kończą się w chwili odebrania kluczy, a wykończenie nowego lokum może pochłonąć spore kwoty. Z tego powodu przezornie zarządzajmy posiadanymi rezerwami, natomiast oszczędności rozdzielmy pomiędzy wkład własny do kredytu jak też fundusz na dalsze prace w lokalu. Jeżeli poważnie rozmyślamy o zaciągnięciu pożyczki, należy również uporządkować finanse osobiste.


nowe mieszkania bielsko biała
Wprowadził: Selena
Treści źródłowe: Selena


Wiemy, na jak dużo nas stać, możemy więc skupić się na poszukiwaniach. Jednym z zasadniczych kryteriów będą na pewno cena, powierzchnia. W pierwszych krokach nieoceniony okaże się internet, z którego dowiemy się, gdzie aktualnie budują deweloperzy. Warto także wyruszyć na tzw. targi nieruchomości, ażeby móc w jednym miejscu spotykać się z wieloma przedstawicielami przedsiębiorstw inwestujących na rynku pierwotnym i dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nich mieszkaniach.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.