Zagęszczanie a także umacnianie ziemi - a więc, co zrobić, by nasze ulice się nie "wbijały" w grunt

Rozmyślasz nad tym, w jaki sposób budowlańcy wzmacniają, lub zagęszczają grunty, aby nasze własne nóżki nie "wcielały się" wewnątrz ich strukturę? Jeżeli tak to świetnie trafiłeś! Wyjaśnimy tobie, w jaki sposób to wygląda!


wyroby kamieniarskie
Wprowadził: F. D. Richards
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Podłoże przeznaczone pod garaż typu blaszanego - o czym konkretnie dobrze jest wiedzieć nim konstrukcja zostanie postawiona na wyznaczonym miejscu?

podłoże pod garaż blaszany
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Postawienie garażu zdaje się bardzo proste - zakupujemy go albo dajemy do zaprojektowania, a później już jedynie konkretna firma ma go zainstalować na z góry wyznaczonym przez nas samych miejscu.


W czasie budowy dróg, zazwyczaj powstaje problemik z podłożem - w tego rodzaju wypadku budowlańcy bywają przymuszeni aby "zagęścić" ową glebę. Zagęszczanie gruntów jest bardzo powszechne oraz niewiarygodnie pożądane - celem tego "zabiegu" bywa zmniejszenie porowatości grunciku, który to z natury jest sypki, a z tego powodu - niestabilny. Jednakże ziemia jest Zmuszona być stabilny, by można było na nim wykonywać robotę, na przykład kłaść asfalt (oferta), czy kostkę brukową. Siłą rzeczy powstały przez to maszyny, których zadaniem bywa właśnie zagęszczanie gruntu. Najbardziej częstymi metodami by to zrobić bywają: wibracje (na przykład zastosowanie wibroflotacji) lub impulsy (dla przykładu: ciężkie ubijanie oraz metoda wybuchów). Będąc przy temacie gruncików, należy również wspomnieć o takiego typu zagadnieniu jak Umacnianie grunciku.


urządzenia pomiarowe
Wprowadził: Chriſtopher Chen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Powstało parę metod umacniania gruntu: zastrzyki z zaprawy z cementu, wzmacnianie gruntu sposobem Jet Grounting, albo tak nazywane „ubijanie”. Samiutkim robotę wzmocnienia gruntu, jest fakt, aby mógł on "utrzymać" zbudowane na tym gruncie budyneczki, które jak każda osoby zdajemy sobie sprawę, są bardzo ciężkie - nie posiadając odpowiednio wzmocnionego grunciku, miałyby możliwość się "rozjechać" albo po prostu się zapaść.


Jak bywa w przypadku zagęszczania gruntu, tak i tutaj główną rolę w robocie przejmują maszynki przeznaczone do tego rodzaju pracy. Inaczej wzmacnianie gruntu, można określić mianem "Wzmacnianie Konstrukcji".
2018-01-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.