Uszczelnienia kluczem do trwałości sprzętu i instalacji. Co wybrać, czego używać?

Niemal co roku uderzają nas przydomowe remonty. Co raz próbujemy, by było nowocześnie, z polotem i pięknie. By przemieszczając się alejką każdy sąsiad otworzył oczy ze zdziwienia i wyrzucił stłumiony jęk zachwytu. Jednak by mógł on ujrzeć piękno całości, najpierw to my musimy zadbać o każdy szczegół – również ten niewidoczny.

rury
Wprowadził: Volkmar Becher
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tworząc instalacje wodociągowe, te które scalają źródła wodne z domowymi zlewami i umywalkami, są wielce narażone na większe i mniejsze uszkodzenia. Woda pod ciśnieniem potrafi w łatwy sposób naruszyć dokładnie skonstruowane pompu i zbiorniki. Ważnym jest znalezienie i dobranie odpowiedniej uszczelki PTFE, jaka w idealny sposób wypełni połączenia. W dyspozycji jest kilka rodzajów w zależności od naszych potrzeb. Jeśli chcemy uszczelnić zbiorniki stalowe musimy się zaopatrzyć w uszczelki PTFE typu GR z domieszką grafitu (http://www.gambia.net.pl/uszczelki/).

W przypadku rur i pomp oddano nam także dwa inne rodzaje: MT o wielokierunkowej strukturze włókien, a także MTr. Te drugie charakteryzują się znacznie bardziej powiększoną gęstością. Wyborem są także standaryzowane HB, które są uposażone w dodatkowe okucie w środku. Kolejnym elementem, w użyciu którego wystepuje mnóstwo rodzajów do dyspozycji, są profile silikonowe (http://gambia.net.pl/uszczelki/profile-gumowe/). Używamy ich we wszelakich momentach, a przede wszystkim chętnie używają ich piekarnie – do zabezpieczania pieców, budowlańcy – do drzwi jak i również - kliknij tutaj - do okien, mocno łączą szkło z metalem, a także oświetleniowcy.


Kolejne treści

Ściany wystawione z cegieł czy pustaków świeżo po wybudowaniu raczej nie są zbyt ładne i nadające się do użytkowania.

tynk
Wprowadził: ATLAS
Treści źródłowe: ATLAS
Żeby mogły właściwie wyglądać trzeba je wygładzić i odpowiednio przygotować, a najlepiej będą się do tego celu nadawać tynki. Są one stosowane w budownictwie od setek lat, w tyk okresie czasu powstały ich nowoczesne rodzaje i odmiany, bardzo chętnie używane w nowoczesnych budowlach. Do niedawna większość tynków była przygotowywana bezpośrednio na placach budów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.