Z jakiego powodu odpowiednia jakość gruntu ma tak ogromne znaczenie dla rozmaitych budowlanych projektów.

W czasie projektowania jakiegoś domu mieszkalnego, obiektu przemysłowego lub drogi trzeba zaplanować i przewidzieć sporo rzeczy. Jedną z podstawowych są sprawy związane z gruntem, na jakim dana inwestycja ma być realizowana.


silment
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Często się bowiem zdarza, że nawet w obrębie jednej działki ziemia ma całkowicie odmienne parametry, a tym bardziej jeśli będzie to dotyczyć kilkunastu kilometrów drogi. A że zaczęcie prac na niewłaściwym gruncie spowodować by mogła wiele problemów, to należy wcześniej wszystko odpowiednio skontrolować. Zajmują się tym geodeci, którzy przeprowadzają konieczne badania, i na ich podstawie podejmowane są decyzje co do tego, jak wyglądać mają dalsze prace. Jeśli w czasie nich okaże się, że grunt nie spełnia wymagań projektowych, to niezbędne być może jego ulepszenie.


Kolejne treści

Odnowienie mieszkanka - od czego zacząć?

remont
Wprowadził: Dominic's pics
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bez względu na zasięg robót odnowienie domku łączy się z małym "trzęsieniem ziemi". Podpowiadamy jak dobrze się przygotować do remontu mieszkanka.


Zarówno w domku starym, w którym przeprowadzać będziemy drobiazgowy remont czy też je tylko odświeżać, jak też w nowym, kupionym w stanie surowym, sprawą fundamentalną jest projekt oraz zakres prac remontowych.


terramix
Wprowadził: Classen-Pol


Techniki wzmacniania gruntów znane są od wielu lat, i z dużym powodzeniem stosuje się je nawet w przypadku bardzo luźnych podłoży. Polecane i chwalone przez wiele firm które się zajmują tego typu pracami są produkty firmy Silment. Wykorzystywane są one w pierwszej kolejności przy różnych pracach drogowych, a także do poprawienia jakości nasypów i innych tego typu obiektów. Bardzo dobre recenzje w branży mają także spoiwa terramix, ten właśnie producent oferuje kilka linii produktów do rozmaitych zastosowań.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.