Z jakiego powodu odpowiednia jakość gruntu ma tak ogromne znaczenie dla rozmaitych budowlanych projektów.

W czasie projektowania jakiegoś domu mieszkalnego, obiektu przemysłowego lub drogi trzeba zaplanować i przewidzieć sporo rzeczy. Jedną z podstawowych są sprawy związane z gruntem, na jakim dana inwestycja ma być realizowana.


silment
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Często się bowiem zdarza, że nawet w obrębie jednej działki ziemia ma całkowicie odmienne parametry, a tym bardziej jeśli będzie to dotyczyć kilkunastu kilometrów drogi. A że zaczęcie prac na niewłaściwym gruncie spowodować by mogła wiele problemów, to należy wcześniej wszystko odpowiednio skontrolować. Zajmują się tym geodeci, którzy przeprowadzają konieczne badania, i na ich podstawie podejmowane są decyzje co do tego, jak wyglądać mają dalsze prace. Jeśli w czasie nich okaże się, że grunt nie spełnia wymagań projektowych, to niezbędne być może jego ulepszenie.


Kolejne treści

Odnowienie mieszkanka - od czego zacząć?

remont
Wprowadził: Dominic's pics
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bez względu na charakter prac odnowienie mieszkania kojarzy się z niedużym trzęsieniem ziemi. Podpowiadamy w jaki sposób dobrze przygotować się do remontu domku.


Zarówno w domu starym, w którym przeprowadzać będziemy gruntowny remont czy też je jedynie odświeżać, jak i w nowym, nabytym w stanie surowym, rzeczą fundamentalną będzie plan i zakres prac remontowych.


terramix
Wprowadził: Classen-Pol


Techniki wzmacniania gruntów znane są od wielu lat, i z dużym powodzeniem stosuje się je nawet w przypadku bardzo luźnych podłoży. Polecane i chwalone przez wiele firm które się zajmują tego typu pracami są produkty firmy Silment. Wykorzystywane są one w pierwszej kolejności przy różnych pracach drogowych, a także do poprawienia jakości nasypów i innych tego typu obiektów. Bardzo dobre recenzje w branży mają także spoiwa terramix, ten właśnie producent oferuje kilka linii produktów do rozmaitych zastosowań.


Te wszystkie produkty cechują się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi, mają również odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tym sposobem wykonane za ich pomocą utwardzenia bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat intensywnej eksploatacji.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.