Z jakiego materiału wytwarza się używane w lotnictwie okna?

W celach promocyjnych wykorzystywane są różnorodnego rodzaju tworzywa sztuczne. Co poniektóre z nich są z pozoru niezwykle do siebie podobne, ale w praktyce bardzo różnią się wzajemnie swoimi parametrami.


Dla przykładu poliwęglan oraz plexi.


Kolejne treści

Słupy i rurki z betonu - a więc, co można odnaleźć w sieci

rury betonowe
Wprowadził: Denis Vahrushev
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nie masz pojęcia, gdzie\w jakim miejscu odnaleźć słupki z betonu z drugiej rączki dłoni? A może szukasz rurek betonowych? Ten artykuł jest dla osób takich jak Ty!


STRUNOBETONOWE ŻERDZIE WIRUJĄCE - ich potoczna nazwa to słupy betonowe energetyczne.


podjazd
Wprowadził: Shannon
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Oba są bezbarwne, jednak poliwęglan - sprawdź taśmy paroprzepuszczalne -> w serwisie - posiada niezwykle wysoką udarność oraz wytrzymałość na uderzenia. Dlatego też używany jest nie tylko w celach reklamowych, ale także jako odpowiednik szyb w szklarni. Kolejny z wymienionych materiałów, czyli płyta plexi jest natomiast dosyć krucha, lecz jest także bardzo wytrzymała na różnego typu warunki atmosferyczne, ma dobre parametry tłumienia i nie ma skłonności do żółknięcia. Jest materiałem niezwykle sztywnym oraz proponowana jest w wielu barwach. Płyty plexi charakteryzują się stosunkowo dużą przepuszczalnością światła (ok. 92%). Cechy tego surowca powodują, że mają one duże zastosowanie jako elementy nośników reklamowych. Mogą być to m.in. podświetlane panele reklamowe, tablice marketingowe czy ścianki stoisk wystawowych.

Nie ociągaj się, ponieważ jesteśmy tam dla Ciebie. Zrobiliśmy szalenie interesujące wątki. Pragniesz się z nimi zaznajomić? Zachęcamy do kolejnej witryny.

W branży budowlanej z kolei płyta plexi jest stosowana do budowy ekranów akustycznych, jako świetliki dachowe, przeszklenia pionowe czy też osłony.


Marketing nie jest jednak jedyną dziedziną przemysłu, w której stosuje się taki materiał. Plexi jest używane również przy produkcji wanien, brodzików czy kabin do solarium lub jako obudowy łóżek. W przemyśle lotniczym plexi służy do produkcji okien w samolotach, a w przemyśle samochodowym wykonuje się z niego tablice rejestracyjne czy owiewki.


Co interesujące, taki termoplast jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, więc jest także stosowany w przemyśle spożywczym. Surowiec ten jest oferowany np. w postaci płyt o konkretnych wymiarach i o grubościach np. 6 czy też 10 milimetrów.
2019-02-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.