Z czym do szklarza?

Szklarz, jest to zawód typowo rzemieślniczy, jaki wymaga niezwykłej dokładności, wytrwałości i odpowiednich zdolności manualnych.


Ażeby móc wykonywać pracę szklarza, potrzebne jest techniczne przyuczenie do rzemiosła a także doświadczenie.
infrastruktura
Wprowadził: Intro Media
Treści źródłowe: Intro Media


obiekty
Wprowadził: Joshua Hackett
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Szklarz do swojej pracy wykorzystuje bez liku przeróżnych narzędzi, tak ręcznych, jak także mechanicznych, które powinny znajdować się na wyposażeniu pracowni. Zakres działań szklarza to przede wszystkim specjalistyczna obróbka szkła oraz produkowanie rozmaitych szklanych półwyrobów , akcesoriów oraz przedmiotów, wykorzystywanych do zdobień, jak również pełniących użytkowe funkcje, a także instalacja, reperacja oraz pielęgnacja produktów szklanych.


szklarz najczęściej wykonuje szyby samochodowe, zwierciadła, fragmenty mebli, szklane panele podłogowe oraz ścienne, balustrady, kabiny prysznicowe i mnóstwo innych elementów. Zazwyczaj szklarzowi powierza się prace na wymiar, jakie wymagają niezwyczajnej dokładności. Wystarczy bowiem pomyłka o ledwo parę milimetrów, a cała robota (zobacz sklepmardrew.pl) fachowca może pójść na marne. Dlatego tak istotne jest umiejętne nacięcie kawałków szkła o wymaganym rozmiarze i o odpowiednim kształcie. Następnym etapem pracy szklarza będzie polerowanie brzegów. Następnym krokiem będzie wykonanie ewentualnych dziurek, jakie służyły będą do instalacji danego fragmentu, a również w wypadku potrzeby barwienie na zamówiony kolor jak też ozdabianie, etc.
Rezultat jego pracy musi doskonale uzupełniać pozostałe fragmenty wnętrza takie jak choćby płytki ceramiczne łazienkowe, sprzęty jak też oświetlenie. Jeśli chodzi o usługi szklarskie Wrocław to miasto w którym bez kłopotu odnajdziemy tego typu zawodowca.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.