Wzory budynków z piwnicą

Projekty domów z podpiwniczeniem to interesujące propozycje dla inwestorów posiadających parcelę ze spadkiem terenu, a również dla ludzi poszukujących domu z dodatkową kondygnacją w przyziemiu.
projekty domów z piwnicą
Wprowadził: Daniel Jolivet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Przed doborem właściwego projektu trzeba sprawdzić rodzaj ziemi i pułap wód gruntowych działki. Należałoby rozważyć zlecenie specjalnej analizy, jaka pozwoli na odpowiednie posadowienie domu, również odpowiednie wykonanie i zabezpieczenie fundamentów.


Projekty domów z piwnicą to szeroka propozycja, bardzo różnorodna pod względem wielkości nawierzchni budynku, liczby kondygnacji, stylizacji elewacji zewnętrznych, również funkcji i możliwości spożytkowania ponadplanowego poziomu budynku. projekty domów z piwnicą ustalają różnorodne przeznaczenie i zaaranżowanie powierzchni piwnicy w zależności od wymogów. Podpiwniczenie to idealne pomieszczenie na pracownię, czy też część budynku wyodrębniona do prowadzenia działalności gospodarczej. Kolejną wartością realizacji domu na podstawie wzoru z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury budynku. W lecie piwnica będzie go schładzać, natomiast zimą ocieplać. Poza tym wzmaga efektywność systemu wentylacji (strona firmy -> systemy wentylacji wrocław) domu.


Choć piwnica jest efektywnym podejściem i zezwala na urządzenie kotłowni, pralni, domowej spiżarki, czy różnych pomieszczeń gospodarczych, to jednak łączy się z ponoszeniem przez właścicieli kosztów powiązanych z ogrzewaniem.
Piwnice wznoszone są o wiele niżej niż pozostałe piętra domu co wywołuje, że jest w nich automatycznie chłodniej i bardziej wilgotno, w związku z tym potrzebują regularnego dogrzewania.
2018-09-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.