Wyższe wykształcenie to obowiązek

W ciągu ostatnich paru lat byliśmy o tym przekonywani stale. Ten przekaz trafił wprost do młodych ludzi, którzy tę edukację zaczęli bardzo licznie kontynuować.


Jasne że, to dobrze, bo wykształcenie jest ważne, lecz łatwo jest też spostrzec, iż bywają tak samo dobre jak i złe tego strony.


Kominek elektryczny
Wprowadził: Optiflame
Treści źródłowe: Optiflame


brama


Kolejne treści

Co to jest stal Duplex, gdzie oraz kiedy ją wymyślono oraz do czego się jej używa?

Łazienka
Wprowadził: osseous
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nasza cywilizacja polega na znajdowaniu i dalszym rozwijaniu przeróżnych technologii. Niemało tu jest zależne od konkretnej okoliczności, jednak globalnie rzecz ujmując rozwijane okazują się być powoli wszystkie przydatne ludziom wynalazki.


prąd


Niewątpliwie w naszym społeczeństwie jest wielu ludzi doskonale wykształconych, piastujących ważne stanowiska. To wspaniali profesjonaliści w bardzo wielu sferach. To wspaniale, lecz z drugiej strony już teraz spostrzegamy niewystarczającą ilość podstawowych umiejętności u młodszego pokolenia. Brakuje fachowców od spawania, lakierników, kucharzy, pracowników budowy. Ilu młodych ludzi wie dzisiaj, jakim sposobem przygotować wysokiej jakości tynk, na czym polega spawanie (czytaj więcej spawanie aluminium wałbrzych), lub też w jaki sposób naprawić auto? To przykre, ale, niewielu. To okazuje się właśnie ta druga,ciemniejsza strona . Jeśli ten trend dalej będzie się utrzymywać, kto będzie budował nam mieszkania, jeżeli młodzi nie będą mieć pojęcia jak fachowo położyć tynk? Co z różnorodnymi awariami wodociągowymi? Przecież my po szkołach wyższych nigdy sobie z tym nie damy rady. Czeka nas zatem paraliż takich usług?Jak nietrudno zauważyć, na dłuższą metę to się nie powiedzie. Naturalnie doskonałego wykształcenia nie można negować - takich ludzi społeczeństwo niebywale potrzebuje, ale konieczni są również specjaliści niższego szczebla, tego nie da się ukryć.


Taka równowaga w społeczeństwie po prostu musi być zachowana.


Teraźniejsze czasy jasno pokazują, że czasem bardziej ważne są określone umiejętności aniżeli wykształcenie.
2018-05-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.