Wyroby z wełny, a w szczególności ubrania, to doskonały sposób na walkę z niskimi temperaturami.

Aby natomiast należycie spełniały swoje zadanie, trzeba o nie właściwie dbać


Zima cechuje się tym, że temperatury nie sprzyjają ciągłemu przebywaniu na świeżym powietrzu, chyba że rzeczywiście ciepło się ubierzemy.


lampa


W związku z tym większą uwagę niż zazwyczaj powinno się zwrócić na zakup ubrań, jakie z jednej strony umożliwiają skórze swobodne oddychanie, a z drugiej odpowiednio ją chronią przed utratą ciepła. Taką funkcję spełniają chociażby rzeczy wykonywane z wełny, która jest wykorzystywana już od bardzo dawna w przemyśle tekstylnym.


dom
Wprowadził: Zaha Hadaid
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/


Wełna jest włóknem naturalnym, pozyskiwanym zazwyczaj z sierści owiec czy kóz. Prawdziwa wełna nie pali się, zapewnia dużą higroskopijność oraz doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wyroby z wełny, jakie się aktualnie produkuje, to oczywiście nie tylko rzeczy. Mogą być to także rozmaitego rodzaju koce czy pledy wełniane, a także obuwie, bądź zabawki dla maluchów. Zimą wełna to świetny sposób na niezbędną ochronę skóry przed uciekaniem ciepła. Jest miękka i miła w dotyku, a także wygodna do noszenia.


Oczywiście trzeba przestrzegać różnych zaleceń związanych z tym, jak o wełniane rzeczy dbać. Można je prać zarazem ręcznie, jak i w pralce, aczkolwiek w tym ostatnim przypadku na pewni należy wybrać specjalnie przeznaczony do tego celu program, jaki większość dzisiejszych pralek oczywiście posiada.


Kolejne treści

Duże mieszkania w blokach są bardzo godne uwagi

ogrzewanie
Wprowadził: Nateo
Treści źródłowe: Nateo
Kupno mieszkanka to jedna z najistotniejszych życiowych decyzji - przecież nawet niewielkie mieszkania są w dzisiejszych czasach szalenie wygórowane cenowo, a więc absolutna większość Polaków bierze wieloletni kredyt bankowy.


Z kolei w pralce nie wolno suszyć ubrań z wełny. Najlepiej delikatnie je wygnieść z nadmiaru wody, po czym ułożyć na suchej powierzchni na płasko, aby włókna nie straciły na elastyczności.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.