Wyposażenie publicznych toalet

Co powinno się znaleźć w publicznej toalecie? Jakie podejścia zagwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę eksploatacji? Jakim sposobem zaprojektować umywalnię? Które akcesoria łazienkowe są niezbędne, a jakie stanowią oprzyrządowanie ponadplanowe?


Trzeba pamiętać o wielu polach, jak szczotki WC.


katalog
Wprowadził: Hugh Llewelyn
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dla jednych może to się wydawać skomplikowane, inni niezamierzenie mogę pominąć istotne sprawy, w szczególności w trakcie aranżacji WC dla osób nie w pełni sprawnych - na jego stronie. Zachęcamy do zaznajomienia się z najistotniejszymi punktami projektowania toalety publicznej. Spotykane komplikacje powiązane z toaletami ogólnodostępnymi są zwykle rezultatem nieprawidłowego zaprojektowania i nieutrzymania zadowalającego poziomu schludności. Zależnie od rodzaju budynku, na przykład galeria (zobacz schody drewniane krecone) handlowa, szkoła, lecznica, kancelaria etc., poszczególne umywalnie mają służyć przeróżnym grupom ludzi. Logicznym jest, iż w zależności od docelowych użytkowników, niektóre określone wymagania będą się odróżniać dla pojedynczych sanitariatów. Mężczyźni, damy, dzieciaki albo jednostki nie w pełni sprawne wykazują odrębne potrzeby więc to właśnie ten element przesądza o wyposażeniu toalet - . Dodatkowo umywalnia przyjazna ludziom musi brać pod uwagę także potrzeby etniczne i kulturalne.


budowa - marina
Wprowadził: Szymon Sieciński
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
wc (polecane kompakty WC)


szczotki wc
Wprowadził: TravelingOtter
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Niechybnie każdy z nas miał przyjemność korzystać z umywalnie publicznej. I właśnie rodzi się zapytanie, czy to na pewno można zaliczyć do miłych doświadczeń? Niedostateczne oświetlenie, zatopiona podłoga, brak papieru, nieprzyjemny zapach skutecznie sprawiają uczucie zniechęcenia na samą myśl o tychże miejscach.


Kolejne treści

Wpływ odwodnienia na niezmienność eksploatacyjną mostowych obiektów

dom z drewna
Wprowadził: DAVINCI Haus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wypracowano system odwodnienia mostowych obiektów ujednolicony pod względem użytkowym, funkcjonalnym i zapewnienia wytrzymałości, wykorzystywany zarówno dla nowo budowanych mostów, jak również przy przebudowach jak też naprawach.


Ogólnie wiemy, iż należyte odwodnienie obiektów budowlanych, w tym mostów, posiada bezpośredni wpływ na wytrzymałość tych budowli.


Tropem do zerwania z tym wizerunkiem jest zaprojektowanie toalety tak, aby spełniała najistotniejsze wymagania, to jest powinna być: sucha, dobrze wentylowana, prosta w utrzymaniu, należycie rozplanowana, przyjazna jednostkom kalekim, poprawnie wyekwipowana w niezbędne akcesoria tj. suszarka kieszeniowa.
2020-01-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.