Wybór działki budowlanej. O jakich kwestiach należy pamiętać?

Masz wielkie postanowienia, a jednym z tych najistotniejszych jest postawienie domu. zdajesz sobie sprawę jednak, iż zanim to nastąpi minie trochę czasu, gdyż „nie od razu Rzym zbudowano”. I w ślad za takimi słowami uzbrajasz się w cierpliwość. Masz już jednak jakąś gotówkę i pragnąłbyś wybrać jak najlepszą ziemię na swój przyszły dom. O czym powinieneś pamiętać wybierając tego typu miejsce? Oto nasze porady dla początkujących w zakresie wyboru działki.


budowanie z pustaków
Wprowadził: David Amsler
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wiadomo, najistotniejsze i podstawowe – lokalizacja. To jest wszak wybór na długie lata lub raczej dla większości ludzi na całe życie. powinniśmy ulokować się w takim miejscu, by dojazd do pracy nie był niedogodny. Jeśli pracujemy z domu wówczas możemy zamieszkać w każdym miejscu naszego kraju (są ludzie, którzy decydują się nawet na wyjazd za granicę), ale zdarza się to w mniejszej ilości sytuacji, z innej strony, niektórzy pracują zdalnie jedynie przez jakąś część życia życia. Warto w takim razie mieszkać w jakimś fajnym miejscu, lecz w pobliżu powinien być jakiś większy ośrodek miejski.

Sprawdź też: http://www.megastyro.pl/dachy zielone-zielone.html

Lokalizacja to jedna sprawa, niby najistotniejsza, lecz inne problemy również są bardzo ważne. Koniecznie przed zakupem wybierz się do Urzędu Gminy i sprawdź w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, jakie czekają cię możliwości na twojej wykupionej ziemi. To znaczy, czy będziesz mógł coś na niej postawić. Ważne jest również oszacowanie czy w przyszłości nie postawią ci przed domem np. ruchliwej drogi lub supermarketu.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.