W przypadku, jeżeli masz jakieś wątpliwości powiązane z prowadzoną działalnością, idź do specjalisty

Przedsiębiorcy często mają jakieś wątpliwości powiązane z prowadzeniem działalności. To całkowicie naturalne, gdyż przepisy zmieniają się niezwykle często oraz ciężko za nimi nadążyć.


miejsca
Wprowadził: Klimatop
Treści źródłowe: www.klimatop.pl


Dużo przydatnych wskazówek, można wyszukać w internecie, lecz jeżeli mimo to ma się jakieś zapytania, warto wyłożyć je w czasie rozmowy ze specjalistą danej dziedziny.


odzwierciedlenie - czas
Wprowadził: Dawid Dawidowski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Stabilizacja gruntów twoim priorytetem? Obowiązkowo przeczytaj owy artykuł

popioły lotne
Wprowadził: Wolfcraft
Treści źródłowe: Lange Łukaszuk
Jeśli ciekawi cię kwestia stabilizacji gruntów albo po prostu zawodowo się tym trudnisz, na pewno znasz sporo sposobów na ułatwienie własnej pracy i poszerzenie wiedzy. Warto wszakże czasami przypomnieć sobie najważniejsze kwestie, które dadzą nam pewność dobrze wykonanej pracy.


przedawnienie roszczeń
Wprowadził: Mebel Rust


W niektórych sytuacjach roszczenia się przedawniają


Przedsiębiorcy dość często mają problemy z nieuczciwymi kontrahentami, którzy zwlekają z opłatami za produkty oraz usługi. W wielu przypadkach sprawa jest na tyle poważna, że trafia do sądu. Należy wiedzieć, na jakich zasadach odbywa się przedawnienie roszczeń (rekomendowana strona) i co ono oznacza w sytuacji wierzycieli oraz dłużników. Wybrane roszczenia przedawniają się w określonym okresie, dla przykładu roszczenia powiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej przedawniają się po trzech latach.


Zasady związane ze stosowaniem ryczałtu


Przepisy zmieniają się także w przypadku podatników chcących rozliczać się z zastosowaniem ryczałtu ewidencjonowanego. W przypadku, jeżeli planuje się rozpocząć tę formę rozliczania, powinno się sprawdzić, jak wyglądają stawki ryczałtu (Strona internetowa). Wszystkie informacje powiązane z użyciem ryczałtu można zyskać w biurach rachunkowych.


Specjalista najlepiej wyjaśni, jak przebiega takie rozliczenie, kto ma możliwość się na nie decydować, jak też jaki obowiązuje ryczałt za nocleg (na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź). Ten ostatni aspekt bywa szczególnie ważny w sytuacji przedsiębiorców, którzy posyłają swych pracowników w podróże służbowe oraz wypłacają z tego względu diety.
2018-01-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.