W jaki sposób uzyskać mniejsze coroczne wydatki ogrzewania piecami węglowymi?

Zapewnienie stabilizacji termicznej przy pomocy węgla czy też ekogroszku, to standardowe działanie od wielu lat. Trzeba jednak wiedzieć, że sprawność pieca w znacznym stopniu jest zależna m.
nowoczesna kuchnia
Wprowadził: Giles Williams
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


in. od jakości i typu takiego paliwa.


Miotła i szufelka
Wprowadził: Roberto Verzo
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dla przykładu koszty ogrzewania domów przy pomocy węgla kamiennego w dużym stopniu zależą od wydolności, rodzaju instalacji grzewczej i oczywiście od klasy opału. Te bardziej nowoczesne oraz zautomatyzowane piece mogłyby uzyskiwać wydolność nawet wielkości 80-90 procent. Przy dość niewielkich cenach węgla koszty ogrzewania są najmniejsze. Bardzo ważne jest jednak to, aby wykorzystywać właściwy typ węgla i to najlepszej jakości.

Jeżeli uważasz, że chcesz odszukać zbliżone posty, to zobacz wskazówki - to trochę inny punkt widzenia, ale też jest godny zainteresowania.

Przykładowo węgiel ma pewien współczynnik o nazwie wartość energetyczna. Różni się on w przypadku różnorodnych typów węgla. Jest zależny m.in. od danej kopalni czy tzw. sortymentu, zatem wielkości grudki (im jest ona drobniejsza, tym mniejsza jest wartość opałowa).

Mamy nadzieję, że nasz tekst Ci się podoba. Jeżeli tak, to na stronie (https://wibako.pl/products/91_orbitrole/4nk2ol_orbitrol-zf-8474955508) masz możliwość wyszukać nowe zajmujące szczegóły. Napisz o swych przemyśleniach.

zakupując węgiel miejmy świadomość, że jeżeli byłby on lepszej klasy, to coroczne koszty ogrzewania będą mniejsze.


Poza tym będziemy mieli wpływ na ograniczenie emisji toksycznych mieszanek do otoczenia. Obecnie produkowane są przeróżne rodzaje pieców na węgiel, z tego też powodu powinniśmy w każdym przypadku dobrze dobrać odpowiednie paliwo. Rodzaje te są opisane w dokumentacji technicznej pieca.
Oprócz konkretnego rodzaju węgla można oczywiście używać inne paliwa, ale w takiej sytuacji najprawdopodobniej kocioł nie będzie działał optymalnie, co znaczy, że zarówno moc, jak i sprawność pieca będzie niższa niż zaplanowana przez producenta. Warto zatem wykorzystywać najlepszej jakości węgiel.
2020-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.