W jaki sposób poprawnie wymienić szybę kominkową?

Szyby kominkowe charakteryzują się dużą solidnością oraz wytrzymałością. Muszą być wykonane z solidnego, dobrego materiału, ponieważ muszą być odporne na niesłychanie wysoką temperaturę i na potężny nacisk.
Szyba do kominka, analogicznie jak podstawa pod kominek, jest więc niezwykle ważną częścią kompletnego kominka. Czasem jednak zdoła zdarzyć się tak, iż szyba kominkowa ulegnie uszkodzeniu, na przykład pęknie. W takiej sytuacji na pewno powinno się taką uszkodzoną szybę jak najprędzej wymienić. Jak wykonać to szybko, efektywnie, a co najważniejsze poprawnie?

Kolejne treści

Dlaczego usługi stolarskie bywają niezastąpioną poradą w trakcie montażu mebli

stolarz
Treści źródłowe: pixabay.com
Fach stolarza bywa przydatnym fachem w branży meblarskiej. Dzieje się to w skutek, iż dużo firm fabrycznie wytwarza meble o określonych kryteriach. Natomiast udając się do stolarza sami, możemy zaprezentować projekt mebli, jakie nas interesują.


Przede wszystkim powinniśmy zamówić nowiuteńką szybę do kominka. Rodzajów kominków, zaś co za tym idzie szyb do kominków, jest aktualnie bardzo dużo, w związku z tym powinniśmy wiedzieć, jaka szyba (https://www.effectglass.eu/) do kominka będzie właściwa. Jeżeli mamy kominek od fabrykanta, jaki proponuje także szyby do tych kominków, wtedy wystarczy wyłącznie sprawdzić model kominka i zamówić do niego stosowną szybę. Jeżeli nie posiadamy takiej możliwości, poszukajmy firm, jakie oferują szyby do kominków, w tym również szyby na wymiar.
kominek
Wprowadził: Optiflame
Treści źródłowe: Optiflame
Kiedy już otrzymamy nowiutką szybę do kominka, musimy lekko i bez pośpiechu odkręcić starą szybę i włożyć nowiutką.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to aby uzyskać podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje (https://roletomat.pl/napedy-elektryczne/naped-elektryczny-radiowy-somfy-oximo-50-io-1017), one z pewnością też przykują Twoją uwagę.

Nie jest to karkołomne i czasochłonne, więc niewątpliwie poradzi sobie z tym każdy. Nową szybę trzeba precyzyjnie wstawić w ramę drzwiczek i przykręcić. Pomnijmy o tym, że pod szybą kominkową znajduje się sznur. Jeśli jest on w stosownym stanie, trzeba łagodnie go ściągnąć i użyć na nowiuteńkiej szybie do kominka. Sznur precyzyjnie przyklejamy do ramy, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, by leżał on płasko i nie wchodził na brzegi ramy.


Wtenczas umieszczenie szyby na dobrym miejscu zdoła być następnym kłopotem. Niektórzy producenci kominków do uszczelniania używają nie jedynie sznura, lecz także silikonowych uszczelek. Jeśli nasz kominek posiada silikonowe uszczelki, wtedy winniśmy ściągnąć drzwi kominka oraz nałożyć silikon nadzwyczaj starannie i precyzyjnie. W trakcie tej pracy zwróćmy uwagę na to, by silikon nie wypłynął. Potem nakładamy szybę, która winna choć przez dobę leżeć na płasko na drzwiach kominka.
2019-07-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.