W jaki sposób kontrolować rachunki za media jak i szukać oszczędności?

Comiesięczne rachunki za media niejednemu spędzają sen z powiek. Zwykle próbujemy zużywać jak najmniej energii albo prądu, ale mimo to płacimy naprawdę sporo. Powinniśmy się więc zastanowić, co może być tego powodem i spróbować znaleźć jakąś receptę. Czasami kłopotem są niewłaściwe nawyki, czasami stary sprzęt, a czasami zbyt drogi dostawca.


Jak oszczędzać?
podzielnik
Treści źródłowe: flickr.com
Jeżeli naszym problemem są rachunki za prąd, obowiązkowo rozpocznijmy analizę od lodówki, pralki i zmywarki, ponieważ te sprzęty generują największe zużycie prądu. Jeśli sprzęt jest wiekowy, musowo pomyślmy o nabyciu nowego i zwróćmy uwagę na jego klasę energetyczną. O czym ponadto winniśmy pamiętać? Aby lodówkę umiejscowić z dala od źródła ciepła, aby prać jedynie wówczas, gdy pralka jest pełna i ażeby zmywać możliwie najwięcej naczyń jednocześnie. Jeśli niemało płacimy za ogrzewanie, pomyślmy, czy podzielniki ciepła działają jak należy - dowiedz się więcej: Być może obowiązkowe będzie także sprawdzenie instalacji. Dobrym pomysłem będzie też inwestycja w nowe grzejniki, które zaprojektowane są tak, aby oddawać jak najwięcej ciepła. Takie postępowanie powinno sprawić, iż rozliczanie ciepła będzie dla nas znacznie korzysrozliczanie ciepła - (zobacz rozliczanie ciepła)achunki pójdą w zapomnienie. Zobacz: .

Nierzadkim kłopotem jest też niemałe zużycie wody. Tu winę za ten stan rzeczy może ponosić na przykład przestarzała zmywarka, jakiej często używamy.

Podoba Ci się ten temat? Wejdź zatem do nowego wątku i zweryfikuje jakie merytoryczne źródło (http://wienerberger.pl/informacje/parametry-odporno%C5%9Bci-ogniowej-%C5%9Bcian-z-pustak%C3%B3w-porotherm) stało się naszą zachętą. Miłej lektury!

Bardzo podobnie może być również z pralką. Są to jednakże zmiany, jakie wymagają dość sporych nakładów finansowych. Głównie z tego powodu lepiej przypatrzyć się swoim zwyczajom. Jeśli przesadnie nierzadko bierzemy kąpiel, przekonajmy się do prysznica.


W ten sposób zaoszczędzimy naprawdę niemało wody. Zapomnijmy również o czyszczeniu zębów czy naczyń przy otwartym kranie. Zweryfikujmy także uszczelki w toalecie, gdyż nawet nieduży przeciek w skali miesiąca może wygenerować poważne koszty. Dzięki zaprowadzeniu tak nieznacznych zmian, nasze oszczędności okażą się rzeczywiście naprawdę znaczące.
2019-03-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.