W czym gromadzić paliwo?

Nie sposób wyobrazić sobie pracę w gospodarstwie rolniczym bez uczestnictwa maszyn. Ponieważ ciągnik lub kombajn malutko nie palą, wielu rolników gromadzi sobie paliwo na zapas.


Ocenia się, iż na jeden hektar ziem rolnych eksploatuje się na rok 120 litrów paliwa.
Przeciętna wielkość gospodarstwa rolniczego w województwie kujawsko-pomorskim to 15 ha, nie trudno obliczyć więc, że przeciętny rolnik z owego rejonu eksploatuje 1800 l paliwa w ciągu roku. Z początkiem nowego roku zaczęło wiązać nowe prawo, uściślające okoliczności, w których odbywać ma się komercyjne składowanie paliw. Co zmienia to jednakże dla indywidualnych rolników? Nic, ponieważ już od 2010 roku, zgodnie z regulacją ministra, jednostki przechowujące paliwo w gospodarstwie rolniczym na własny użytek, wiązane są trzymać je w zasobniku dwupłaszczowym o objętości do 5000 l sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem. Przechowywanie paliwa w innych pojemnikach jest prawnie zakazane.

Masz uczucie, że podobne posty rozjaśniają Ci lepiej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście inny tego rodzaju punkt widzenia.

Optymalną objętość przechowywanego oleju napędowego ujmują przepisy przeciwogniowe. Mniema się bowiem, iż jeden zastęp straży pożarnej jest w stanie ugasić do pięciu tysięcy l. palącego się oleju. Regulacje tyczące się ilości warstw, jakie posiadać powinien znormalizowany pojemnik na paliwo, wdrożone zostały zaś z myślą o ochronie przyrody.


wyszukiwarka graficzna
Wprowadził: Bocian
Treści źródłowe: www.projektoskop.pl


Pojemniki (kontenery wywrotki - pojemniki-metalowe.com) dwupłaszczowe są znacznie bezpieczniejsze, gdyż bez względu na to, czy uszkodzeniu ustąpi płaszcz zewnętrzny, albo wewnętrzny, olej napędowy nie wydostanie się środka a także nie skazi gruntu warto wejść na . Przypomnijmy jeszcze, że przydomowe magazyny z olejem napędowym powinny być wyposażone w pompę do tankowania lub przepompowywania paliwa.
Obecnie już jednak większość osiągalnych w handlu zbiorników ma taką pompą z dystrybutorem. Zbiorników takich powinno się wypatrywać w sklepach wyprzedających produkty dla rolnictwa.
2019-01-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.