rodzaje i używanie kotwy chemicznej

Kotwa chemiczna to definicja detali montażowych, prętów gwintowanych, prętów zbrojeniowych i innych zamocowań, zakotwionych w podłożu na zasadzie wklejania masą na bazie żywic. W większości wypadków zastygnięta żywica jest bardziej twarda i mocniejsza od podkładu, a ze względu na adhezyjny charakter umocowania, w odróżnieniu od standardowych kotew mechanicznych, nie wpaja do gruntu żadnych naprężeń.


Kotwy od producenta


Sprawia to, że kotwa chemiczna fischer doskonale nadaje się do umocowań niezwykle rzetelnych, potrzebujących wysokich parametrów wytrzymałościowych, oraz zezwala na wklejanie umocowań w pobliżu brzegów podstawy.


Kolejne treści

Które pudła w najwyższym stopniu Ci odpowiadają?

dokument
Wprowadził: UBM
Wielokrotnie robimy zakupy poprzez Internet. Dowolna przesyłka jest w jakiś sposób opakowana. Nigdy nie namyślamy się z czego to pudło jest wytworzone. W ogóle nam to nie jest przydatne zatem nie zawracamy sobie umysłu takimi informacjami.


Kotwy chemiczne są bardzo wszechstronne w użyciu (http://probudiament.pl/). Można je stosować w budulcach pełnych jak beton, kamień, bądź cegła całkowita, w których uzyskują najwyższe parametry nośności. W szczególności wyróżnia je jednak świetne działanie w półproduktach z pustymi obszarami. W takiego rodzaju materiałach, dzięki kombinacji złączenia kształtowego, również lepiącego, o trwałości połączenia stanowi odporność podłoża. Jest wiele różnych rodzajów żywic, jednakże wszystkie kotwy chemiczne, niezależnie od rodzaju i sposobu racjonowania, podlegają tej samej zasadzie postępowania, żywica powinna wymieszać się z utwardzaczem. Dodana do odpowiednio przygotowanego przepustu wraz z należytym prętem zapewnia pewne mocowanie ścienne.


Na rynku istnieją kotwy chemiczne ze styrenem bądź bez. Produkty ze styrenem są tańsze, jednak ich zastosowanie obciążone jest istotnymi uciążliwościami, również niebezpieczeństwem. Producenci podkreślają na opakowaniach, oraz w wiadomościach handlowych informacje o braku styrenu w owych artykułach, lecz nie oznajmiają o jego obecności w artykułach, które go mieszczą.


Niezawodny uchwyt szkła wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej i kwasoodpornej, jakie stabilnie trzymają szyby w miejscu i gwarantują perfekcyjne bezpieczeństwo eksploatacji całej konstrukcji (http://www.probudiament.pl/kotwy.html). Występują one w ogromnej gamie formatów, także mocowania niestandardowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.