Tani sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru samochodu

Każdy właściciel samochodu powinien posiadać w nim gaśnicę. Posiada ona dwa czasy ważności: legalizacji i gwarancji. Nie powinno się ich mylić, gdyż są to dwie zupełnie inne kwestie.


nowo wybudowany dom
Wprowadził: Alexander Synaptic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Gwarancja jest udzielana przez jej wytwórcę oraz dotyczy czasu, przez który gwarantuje on jej poprawne funkcjonowanie. W wypadku gaśnicy samochodowej o ciężarze 1kg okres taki wynosi przeważnie 5 lat i jest to gwarancja mechaniczna.


Okres legalizacji takiego produktu z kolei to to samo, co przegląd techniczny i wynosi 2 lata od daty produkcji, która jest widoczna na samej gaśnicy.

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym artykule? Poznaj oprócz tego także inne podobne materiały - po prostu wejdź tutaj osuszacz powietrza.

Taki przegląd https://biuroinwest.pl/oferta/przeglady-instalacji-gazowej/ gaśnicy mógłby być dokonany jedynie przez specjalistów i znaczy dopuszczenie jej do użytku, jednak tylko przez następne 2 lata. Z całą pewnością warto go wykonywać, gdyż może dać nam to gwarancję, że w razie potrzeby nas nie zawiedzie zwłaszcza, że nie jest to kosztowne (cena przeglądu może wynosić ok. kilkunastu złotych). Jeżeli jednak wybierzemy kupno nowej gaśnicy, musimy przygotować się na wydatek w wysokości ok. 20-25 złotych. Tak czy inaczej, należy posiadać w samochodzie przygotowaną do użytku gaśnicę, gdyż jeśli nie będzie miała aktualnej legalizacji, diagnosta wykonujący przegląd całego pojazdu, może odmówić podbicia dowodu rejestracyjnego.


moduły
Wprowadził: Schüco
Treści źródłowe: Schüco


Podczas zakupu gaśnicy należy zwracać uwagę na to, czy jej producent nie twierdzi, że ma ona dla przykładu 5-letni czas legalizacji. Jeśli tak, to znaczy to wyłącznie, że jest to zwykły chwyt marketingowy, gdyż polskie ustawodawstwo nie przewiduje aż tak długotrwałego czasu legalizacji. W takim przypadku musi chodzić o okres gwarancyjny, który jest udzielany przez wytwórcę.


Kolejne treści

Jak zastrzec znak firmowy? Gdzie poszukiwać pomocy w tym temacie?

prawnik prawo autorskie
Wprowadził: regan76
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak w każdej branży, także w wypadku znaków towarowych są niezwykle ściśle określone regulaminami i przepisami prawnymi przepisy, które regulują postępowanie w tym wypadku. Od czego rozpocząć procedurę taką, w jaki sposób rejestracja znaków towarowych? Gdzie poszukiwać pomocy?


Duża część gaśnic ma plastikowy lub metalowy uchwyt, za pomocą jakiego można by łatwo zamocować taką gaśnicę chociażby pod siedzeniem kierowcy.
2019-01-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.