Sznur kominowy - jego rodzaje i najważniejsze używania

Do czego używane są sznury kominowe? W jakiego rodzaju temperaturach mają możliwość być one stosowane? Jakie grubości oraz długości taki sznur ma możliwość mieć, nie wspominając o kwocie, jaką konkretnie ma możliwość osiągnąć? To wszystko oraz znacznie więcej bez żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego - dopiero co wydzierganego - felietonu!
okna
Wprowadził: David McSpadden
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Sznury stosowane przy kominach są dosyć specyficzne i mają parę rodzajów zastosowań. Po wyróżniać pośród nich z pewnością możemy sznury dylatacyjno-centrujące, a także i takie wykonane z wełny mineralnej. Te wspomniane jako pierwsze używane są przy montażu wykonanych z ceramiki przewodów kominowych, oraz przy okazji jako sposób ich centrowania. Dość często bywają też stosowane przy podłączaniu kotłów typowo spalinowych do tych zrobionych z ceramiki. Cenowo takiego rodzaju sznur wychodzi wliczając średnią 10 złotych brutto za mb, lecz bywa to jak najmocniej opłacalne, szczególnie z powodu faktu, że ów sznur jest całkowicie niepalny. Drugi rodzaj, a więc sznur kominowy zrobiony z wełny mineralnej jest o wiele bardziej tani - za tylko 1 mb zapłacimy około 5 zł, a temperatura, w jakiej to ma możliwość być używany wynosi nie więcej aniżeli od 200 do 400 stopni Celsjusza. Jak można łatwo się zorientować, taka temperatura jest zmuszona coś znaczyć, a oznacza konkretnie to, iż w niej nie ukazuje się tak nazywane "wytrącanie się wilgoci". Innymi słowy takiego rodzaju sznur nie może być stosowany w miejscach, gdzie wytwarzające się spaliny są spalinami mokrymi.
Na sam koniec trzeba dodać, iż obojętnie, który to sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość doboru przeróżnych długości - także tych niestandardowych - a także szerokości, które to są adekwatne do swojego zastosowania.
2018-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.