Świat rozwija się niezwykle prędko - nowe wynalazki wyłaniają się każdego dnia i dlatego należy wyrabiać na nie patent

Jeżeli jesteśmy pomysłodawcą nowej odmiany rośliny albo wynalazku biotechnologicznego, to trzeba podumać nad zrobieniem patentu na nasze nowe dzieło.


usługa
Wprowadził: Quadre Design
Treści źródłowe: http://www.quadre.pl


Z tego powodu będziemy zabezpieczeni i inny hodowca nie będzie mógł czerpać profity z naszego pomysłu - skraść go, ani spreparować. Ustawodawstwo będzie nas strzec przed nielegalnymi oszustwami.


ochrona prawna odmian roślin jest sprawą zagmatwaną. Już na wstępie możemy spotkać się z dwoma kategoriami ochrony: naszą rodzimą (COBORU) oraz wspólnotową (CPVO). Da nam to szansę wyłączności na uprawianie danego gatunku (najnowszy wpis). Za utrzymanie prawa do ochrony hodowca musi wnosić opłatę. Jeżeli chodzi o wynalazki biotechnologiczne, sprawa również nie jest banalnie prosta. To czy innowację można opatentować klasyfikuje mnóstwo przepisów polskich i wspólnotowych. Wynalazkiem biotechnologicznym wydaje się być surowiec biologiczny, który musi mieć zastosowanie w produkcji. Do tej kwestii dołączają się zasady etyki i przykładowo, za innowację nie uznaje się klonów istoty ludzkiej. Hodowca, który nabył patent na materiał roślinny, posiada prawo wykorzystywać go w działalności rolniczej w wielokrotnej reprodukcji zasiewu rośliny opatentowanej.


Szykując się na otrzymanie patentu trzeba dogłębnie zapoznać się z wszelkimi przepisami odnoszącymi się do ochrony ustawowej gatunku roślin. Czyta tez na temat sprawdzenie znaku towarowego.


Kolejne treści

Czemu korzystnie mieszkać we Wrocławiu? Co ma stolica Dolnego Śląska do zaoferowania?

apartamenty we wrocławiu na sprzedaż
Wprowadził: Khairil Yusof
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy z nas w pewnym momencie życia planuje osiąść w jakimś miejscu na stałe. Miejsc jest dużo, lecz oczywiście to, gdzie zamieszkamy jest zależne od dużej liczby czynników, między innymi od tego, jakie ceny kształtują się w danym obszarze. Ale i od tego właściwie, czy w danym mieście łatwo znaleźć pracę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.