Świat rozwija się niezwykle prędko - nowe wynalazki wyłaniają się każdego dnia i dlatego należy wyrabiać na nie patent

Jeżeli jesteśmy pomysłodawcą nowej odmiany rośliny albo wynalazku biotechnologicznego, to trzeba podumać nad zrobieniem patentu na nasze nowe dzieło.


usługa
Wprowadził: Quadre Design
Treści źródłowe: http://www.quadre.pl


Z tego powodu będziemy zabezpieczeni i inny hodowca nie będzie mógł czerpać profity z naszego pomysłu - skraść go, ani spreparować. Ustawodawstwo będzie nas strzec przed nielegalnymi oszustwami.


ochrona prawna odmian roślin jest sprawą zagmatwaną. Już na wstępie możemy spotkać się z dwoma kategoriami ochrony: naszą rodzimą (COBORU) oraz wspólnotową (CPVO). Da nam to szansę wyłączności na uprawianie danego gatunku (najnowszy wpis). Za utrzymanie prawa do ochrony hodowca musi wnosić opłatę. Jeżeli chodzi o wynalazki biotechnologiczne, sprawa również nie jest banalnie prosta. To czy innowację można opatentować klasyfikuje mnóstwo przepisów polskich i wspólnotowych. Wynalazkiem biotechnologicznym wydaje się być surowiec biologiczny, który musi mieć zastosowanie w produkcji. Do tej kwestii dołączają się zasady etyki i przykładowo, za innowację nie uznaje się klonów istoty ludzkiej. Hodowca, który nabył patent na materiał roślinny, posiada prawo wykorzystywać go w działalności rolniczej w wielokrotnej reprodukcji zasiewu rośliny opatentowanej.


Szykując się na otrzymanie patentu trzeba dogłębnie zapoznać się z wszelkimi przepisami odnoszącymi się do ochrony ustawowej gatunku roślin. Czyta tez na temat sprawdzenie znaku towarowego.


Kolejne treści

W jaki sposób uzyskać mniejsze coroczne wydatki ogrzewania piecami węglowymi?

Miotła i szufelka
Wprowadził: Roberto Verzo
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zapewnianie stabilizacji cieplnej przy pomocy węgla czy też ekogroszku, to stereotypowe działanie od wielu lat. Trzeba jednak wiedzieć, że sprawność pieca w znacznym stopniu jest zależna m.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.