Stabilizacja podłoża - świetne rozwiązanie, jeżeli planujesz budowę na podmokłych obszarach

XXI wiek cechuje niezmiernie dynamiczny postęp. Powstaje coraz więcej nowych inwestycji, a rozwiązania, które niegdyś uchodziły za niemożliwe, aktualnie stają się „chlebem powszednim” rzeczywistości.


elektroniczny system
Wprowadził: Mike Mozart
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Argumentów na potwierdzenie rzeczonej tezy nie brakuje.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (http://www.stanmal.pl/oferta-okna-pcv.html), która podnosi zbliżone tematycznie wątki, także będą z pewnością interesujące.

/J]

Kolejne treści

Czy bawić się w zbieranie plastykowych nakrętek?

awarie
Wprowadził: Saint-Gobain Glass
Treści źródłowe: Saint-Gobain Glass
Plastykowe korki z flaszek po napitkach oraz artykułach chemicznych zbierane są w przeróżnych miejscach: na uczelniach, na stacjach benzynowych, a nawet w resortach.


Ideę zbierania korków wprowadzili w życie żacy z Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.


image - produkcja
Wprowadził: Grzegorz
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Statystyki mówią same za siebie. Systematycznie wzrasta ilość przedsięwzięć realizowanych na obszarach o niekorzystnej budowie geologicznej, między innymi w miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością. W takich warunkach konieczne okazuje się wzmacnianie podłoża po to, żeby zwiększyć jego wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych oraz rozlicznych obciążeń, a zarazem zmniejszyć przepuszczalność. Można wyróżnić przynajmniej kilka metod umacniania gruntów: konsolidację próżniową, dynamiczne zagęszczanie, kolumny wymiany dynamicznej - wymieniać można bez przerwy. Rodzi się więc pytanie: na co się zdecydować? Dokonując wyboru powinno się mieć na uwadze zarówno skuteczność, ekonomiczność jak i wpływ określonego „narzędzia” na środowisko. Trzeba podkreślić, iż ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem cieszy się stabilizacja podłoża z użyciem specjalnych spoiw hydraulicznych. Dobór stosownych materiałów pozwala uzyskać pożądaną wytrzymałość.


Opisywana tutaj „technologia” znajduje bogate zastosowanie przy ulepszaniu dróg komunikacyjnych, szlaków rowerowych, nasypów powodziowych albo gruntów pod centra handlowe.
2018-10-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.