Sprawne przeprowadzenie remontu wymaga zastosowania nowoczesnych narzędzi. Lekkie i bezpieczne drabiny to podstawa.

Ciężko wyobrazić sobie wykonanie jakiejkolwiek pracy domowej, remontu pokoju lub świątecznych porządków bez dobrej i stabilnej drabiny. Przyrząd ten jest absolutnie niezbędny także w ogrodzie oraz w wysokich mieszkaniach wyposażonych w pojemne i przestronne szafy wiszące, które w niektórych rejonach Polski określa się mianem pawlaczy.


Dawniej drabiny wyrabiano najczęściej z drewna, a ich forma była niezwykle prosta – dwa długie kije połączone za pomocą kilku lub kilkunastu szczebelków. Tego rodzaju drabinę trzeba było o coś oprzeć. Tym czymś mógł być mur, drzewo czy wysoki mebel, z którego potrzebowaliśmy coś zdjąć. Dzisiaj niezbyt użyteczne drewniane drabiny zostały niemal całkowicie wyparte przez nowoczesne i lekkie drabiny z aluminium. Ich przewaga wynika w dużej mierze z bardziej ergonomicznego tworzywa oraz z zastosowania pewnych trików technicznych, które gwarantują użytkownikom większe bezpieczeństwo oraz znacznie ułatwiają im wykonanie pracy. W szerokim asortymencie producentów nowoczesne drabiny znajdują się modele przeznaczone do użytku domowego i przemysłowego - http://arad.pl. Oba rodzaje dzielą się jeszcze na drabiny jednostronne, dwustronne, przystawne, rozstawne, przystawno-rozstawne, uniwersalne i wielofunkcyjne. Przeważająca większość obecnie produkowanych drabin posiada także dodatkowe zabezpieczenia w postaci antypoślizgowych nóżek, szczebli powleczonych specjalnym antypoślizgowym tworzywem i stabilnych pałąków ułatwiających wejście na górę. Drabina aluminiowa, oprócz wszystkich wyżej opisanych rozwiązań, ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę - jest niezwykle lekka. W przypadku wykańczania całego mieszkania, kiedy drabina znajduje się w ciągłym użyciu i jest stale przestawiana z miejsca na miejsce, jej niewielka waga okazuje się być kluczowa - sprawdź.


oświetlenie w kuchni
Wprowadził: osseous
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Przed Wami zrobienie schodów w domu? To ogromne wyzwanie!

atesty
Wprowadził: Stefano Montagner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Mieszkania dwupoziomowe czy domy to bez wątpienia obiekt pożądania wśród wielu osób. Któż z nas nie chciałby mieć własnego domu z pięknym ogrodem? To właściwie pytanie retoryczne, bowiem zdecydowanie zdecydowana większość osób nie pogardziłaby tego typu prezentem od życia.


Niektóre z firm wytwarzających drabiny nie poprzestały na tej gałęzi biznesu i rozpoczęły działalność w całkowicie innej branży .
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.