Specyfika placu budowy. O czym warto wiedzieć? Parę ważnych informacji!

Plac budowy jest bardzo charakterystycznym miejscem, w którym przede wszystkim trzeba stosować się bezwzględnie do wszelkich zasad i wymogów bezpieczeństwa. Występują tam bowiem urządzenia potrzebne podczas budowania, jednak przy nieodpowiednim użytkowaniu mogą one być niebezpieczne dla ludzkiego życia.

Oprócz tego w miejscu tego rodzaju istnieje również zagrożenie upadkiem z dużej wysokości. Do osiągania znacznych wysokości na placu budowy stosuje się przyrządy jak na przykład podnośnik koszowy, więcej informacji: rozmaite dźwigi i inne. Podczas używania takich maszyn należy więc zachować szczególną ostrożność. Nie bez przyczyny wszystkich pracowników zapoznaje się z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. W wielu przypadkach wskazane jest przykładowo noszenie specjalnych kasków oraz ogólnie odzieży roboczej przez osoby pracujące na budowie (izokliny). To również stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla ich zdrowia i życia.
Tir, samochód ciężarowy
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Maszyny wykorzystywane na budowie Rozmaite samochody ciężarowe mają za zadanie dowozić odpowiednie potrzebne elementy na budowę, szczególnie te, które mają dużą masę. Dowożone są na przykład różnorodne materiały, takie jak piach czy żwir, które w procesie budowaniu są bardzo potrzebne. Generalnie maszyn, które stosuje się na budowie (maszyny do stabilizacji gruntu), jest bardzo wiele. Wśród nich można wyróżnić na przykład takie, które służą do kopania dołów pod fundamenty powstających budynków. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju koparki, które występują w rozmaitych rozmiarach i kształtach. Oprócz tego obok standardowych maszyn stosuje się również pomniejsze narzędzie, służące przykładowo do transportowania ładunków w obrębie budowy, czyli różnego rodzaju taczki i wózki. Ogólnie maszyny budowlane występują w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Warto wspomnieć również o podnośnikach, które są niezbędne do wykonywania prac na wysokości. Warto sprawdzić: http://szczyt.com.pl/wynajem-podnosnika-koszowego/.


Kolejne treści

Utwardzanie podłoża budowlanego

zagęszczanie gruntu oraz spoiwa drogowe
Wprowadził: Tomasz Lewicki
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wzmacnianie podłoża budowlanego przeprowadzamy na ogół wówczas, kiedy nośność bazy może być niewystarczająca do opanowania obciążenia domu. Zagadnienie to jest wyjątkowo kluczowe ze względów bezpieczeństwa. Przed zapoczątkowaniem utwardzania musimy jednak rozporządzać pewnymi testami pola. Bez nich nie będzie wiadomo jakie sposoby zastosować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.