Rodzaje i zastosowanie urządzeń ciśnieniowych

Podwyższone ciśnienie gazów wykorzystywane jest w wielu różnych miejscach. Typów przyrządów o napędzie pneumatycznym jest dużo, niektóre z nich są niezwykle pomocne w codziennym życiu. Sprężone powietrze występuje na przykład w tak powszechnych towarach jak aerozole. Są to chociażby tak znane wszystkim antyperspiranty w sprayu, odświeżacze powietrza czy przykładowo farby w sprayu.
Z tego rodzaju wyrobami należy obchodzić się w specjalny sposób, nie bez przyczyny na opakowaniach można przeczytać na temat zakazu przedziurawiania ich. Z uwagi na to, że pojemniki tego rodzaju są pod ciśnieniem, przekłucie ich byłoby związane ze znacznym niebezpieczeństwem. Różnego rodzaju urządzenia ciśnieniowe stosowane są również w produkcji przemysłowej, jak również przykładowo w wodociągach.

Charakterystyka gaśnic

pompa
Wprowadził: Honda
Treści źródłowe: Honda
Jednym z najbardziej znanych urządzeń z gazem pod dużym ciśnieniem jest szeroko używana gaśnica. Jak jest wiadome jest to urządzenie służące do eliminowania ognia i zapobieganiu rozprzestrzeniania się go. Urządzenia te istnieją w wielu rodzajach, które służą do gaszenia rozmaitych elementów. Na przykład gaśnica do gaszenia pożaru dokumentów ma całkowicie odmienny skład niż ta, która przeznaczona jest do ugaszenia pożaru instalacji elektrycznej. Obydwie mają jednak stosunkowo podobną budowę opartą na sprężonym gazie. Dzięki temu materiał gaśniczy może być wyrzucany z duża siłą, co zapewnia większą skuteczność działania.


Wykorzystanie w rurociągach i systemach uzdatniania wody

zbiornik
Wprowadził: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Różnorodne zbiorniki pod ciśnieniem znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest dostarczenie gazu czy wody na znaczne odległości. Z tego powodu takie urządzenia stosuje się przykładowo w rurociągach. Produkcja zbiorników ciśnieniowych http://www.hmlnosewicz.pl/pl/o-firmie musi więc odbywać się z wysoką starannością i jest to czynność niezwykle odpowiedzialna. Zbiorniki tego rodzaju stosowane są również przy instalacjach uzdatniania wody. Dzięki nim woda jest dokładnie przepuszczana przez różnego rodzaju filtry i w ten sposób staje się zdatna do picia. Zbiorniki ciśnieniowe są więc urządzeniami bardzo praktycznymi, a wykorzystanie znajdują w rozmaitych dziedzinach.


Kolejne treści

Zbiorniki na deszczówkę do budynku jednorodzinnego – który wyselekcjonować?

Nagromadzanie deszczówki to nie jedynie ekologiczna moda, ale też metoda na zredukowanie rachunków.


Duży zbiornik na deszczówkę bywa bardzo pomocny w czasie podlewania ogródka bądź spłukiwania szaletu.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.