Remont toalety - najczęstsze dylematy związane z remontowaniem

remont umywalni to nie jedynie kwestia doboru płytek. Musisz sobie odpowiedzieć na istotne pytania. W którym miejscu ułożyć przeciwwilgociową izolację? Co uczynić, aby nie montować brodzika? W jaki sposób rozmieścić źródła światła w toalecie? Czym zastąpić łazienkowy kaloryfer? Jak wykończyć ściany w toalecie?


komputer
Wprowadził: Karen Eliot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Do czego dzisiaj są wykorzystywane elastomery natryskowe?

wody gruntowe
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: AWBUD Wyroby Betonowe
Są to materiały sztuczne lub naturalne, jakie mają właściwości analogiczne do kauczuku czy gumy. Są to niezwykle sprężyste materiały oraz odznaczają się dużą odkształcalnością.


Na wszystkich powierzchniach, jakie będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą należy położyć izolację przeciwwilgociową. Przy umywalce przeciwwilgociowa izolacja musi zaczynać się od posadzki i sięgać blisko 50 cm powyżej baterię umywalkową jak też na boki poza jej brzegi. Wokół prysznicowej kabiny zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej 20 cm ponad miejsce zamocowania słuchawki prysznicowej, chociaż dla pewności najlepiej wykonać je do samego stropu. Z boku izolacja winna wystawać poza kabinę na 50 cm.


panorama - budynek
Wprowadził: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


wentylacja
Treści źródłowe: pixabay.com


Co zrobić, ażeby nie montować brodzika? Możesz odpowiednio wyprofilować podłogę oraz zamontować w niej odpływ, jednak uprzednio powinniśmy sprawdzić, czy tego rodzaju rozwiązanie uda się. Pamiętajmy, iż w każdym natrysku prócz izolacji podłogi musi być wykonana izolacja (informacje) ścian. Projektując oświetlenie toalety, powinniśmy pamiętać o podzieleniu go na funkcje – powiązaną z miejscem i ogólną. Źródła światła możemy instalować nad zwierciadłem czy też po obu jego stronach, tak ażeby poranny makijaż czy golenie były proste a także przyjemne.


W czasie remontu łazienki można zmienić sposób jej grzania, zwłaszcza jeżeli zainstalowany tam kaloryfer zabiera nazbyt wiele miejsca albo szpeci wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe. W umywalni ważna jest także sprawnie funkcjonująca wentylacja.
2018-02-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.