Rachunek za gaz ziemny - za co tak w istocie płacimy?

Największym dostawcą gazu ziemnego w Polsce jest PGNiG, inaczej Polskie Górnictwo Naftowe oraz Gazownictwo. Z gazu ziemnego korzysta aktualnie kilkanaście milionów postaci na terenie Polski. Gazu używamy do gotowania, podgrzewania wody, niektórzy mają także ogrzewanie na gaz, zwięźle mówiąc, gaz jest nam konieczny do życia i w naszych domach korzystamy z niego każdego dnia. Gaz ziemny jest wyceniany za metr sześcienny, aczkolwiek ceny gazu zdołają się różnić w zależności od regionu czy też grupy taryfowej.

sprawdź ile zapłacisz za gaz ziemny
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Średnia stawka za gaz ziemny na terenie Polski to mniej więcej 1,30 a 1,30 złoty, nie jest więc to względnie duży wydatek - www.gen.com.pl/. Chociaż nie wszyscy płacą niewielkie rachunki za gaz. Jeśli w naszym domu na gaz mamy tylko kuchenkę, to koszta mogą być faktycznie niewielkie. W 50metrowym mieszkaniu przy czteroosobowej rodzinie rachunki za gaz zdołają wynieść nawet do 10-15 złotych co miesiąc. Na pewno koszta te nie są wielkie. Chociaż jeśli w naszym domu mamy nie jedynie kuchenkę gazową, ale też gazowe ogrzewanie lub wodę podgrzewaną na gaz - wtenczas musimy liczyć się ze znacznie wyższymi rachunkami nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Kolejne treści

Czy interesują nas propozycje na mieszkania Gdańsk może nam ich wiele przedstawić

grillowanie
Wprowadził: Mike McCune
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy chce mieć własny dach nad głową, o który będzie mógł zabiegać i który pozwoli mu się poczuć swobodnie. Dlatego właśnie nadchodzi taki moment, w którym ludzie zaczynają szukać propozycji pozwalających im na zakupienie swojego mieszkania.


Jak już dodaliśmy na ceny gazu mają oddziaływanie także grupy taryfowe. Współcześnie możemy wyróżnić trzy taryfy - W1, W2 oraz taryfę W3. Im niższą taryfę posiadamy, tym mniejszy rachunek za gaz uiścimy. Jeśli zużywamy znaczną ilość gazu, wtenczas obowiązują nas opłaty spośród wyższej taryfy, jeśli używamy niedużo gazu - wówczas płacimy za gaz - http://www.gaz-pro.pl/o-nas - z taryfy najniższej, to znaczy W1.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.