Podstawowe zalety, jakie mają nawierzchnie zrobione z kostki brukowanej.

Pośród wielu rozmaitych rodzajów nawierzchni niewątpliwie niezwykle ciekawie wygląda kostka brukowa. Znalazła ona swoje zastosowanie nie tylko pod postacią nawierzchni mniej ruchliwych ulic czy chodników, ale także coraz częściej wybierają ją inwestorzy prywatni. Kostka bowiem jest bardzo korzystna cenowo w stosunku do możliwości, jakie oferuje, a jednocześnie trwała i estetyczna. Od chwili, kiedy się zaczęła pojawiać w sprzedaży jej popularność ogromnie wzrosła, a coraz większa liczba kolorów oraz wzorów pozwala na wykonanie większości pomysłów w tym zakresie. Brukowa kostka produkowana jest z betonu o odpowiedniej twardości, do którego dodaje się domieszki barwiące. Może występować w rozmaitych kształtach, oprócz klasycznych prostokątnych jest ich wiele innych odmian, pozwalających na układanie ciekawych, oryginalnych wzorów. Bardzo dużą zaletą kostki jest jej estetyka. W odróżnieniu do asfaltu czy betonowych płyt kostkę można układać we wzory o różnych kolorach, dzięki czemu nie tylko będzie ładniej wyglądać, lecz również wykorzystać to można do celów informacyjnych.
układanie polbruku
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
układanie polbruku
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Kostka brukowa Poznań charakteryzuje się również bardzo dużą mechaniczną wytrzymałością. Oferowana jest ona w paru różnych grubościach, a powinna być dobrana w zależności od natężenia i rodzaju ruchu, jaki będzie się odbywał po powierzchni. Przez to, że pomiędzy poszczególnymi elementami znajdują się niewielkie szczeliny, to pozwoli to na szybkie odprowadzenie wody. Przez to nawet ulewne deszcze nie spowodują powstania kałuż, bo woda szybko będzie wsiąkała. Bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania są także koszty położenia. Jak się okazuje układanie polbruku to nie jest jakiś skomplikowany proces, tak więc nie będzie też bardzo dużo kosztować. Do układania kostki wynająć można fachowców, którzy zrobią to szybko i profesjonalnie, a można również samemu się za to zabrać.


Kolejne treści

Kilka wskazówek i porad dla osób, jakie chciałyby kupić swoje nowe mieszkanie.

Posadzka z kamienia
Wprowadził: Shutterstock
Treści źródłowe: Shutterstock
Kupno nowego mieszkania u nas to jedna z ważniejszych decyzji, jakie się podejmuje w życiu. Wiąże się także ze sporymi obciążeniami finansowymi, ponieważ najczęściej nie ma możliwości zakupu lokalu za gotówkę i konieczny będzie kredyt. Podstawą jednak będzie wyszukanie mieszkania, które będzie pasowało zarówno pod względem powierzchni, jak i ceny i lokalizacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.