Po ukończeniu uczelni duży odsetek młodych ma ochotę znaleźć pracę oraz mieszkanie do wynajęcia

Życie na własną rękę to prawdziwy start w dorosłość. U dużej liczby młodych ludzi ten czas następuje po uniwersytecie, gdy mają już pracę i mieszkanie.


Zazwyczaj jest tak, że młodzi ludzie, którzy studiowali daleko od rodzinnego miasta, chcą pozostać w mieście, w którym mieszkali ostatnie parę lat.
kostka brukowa
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: AWBUD Wyroby Betonowe


ocieplanie
Wprowadził: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów
Treści źródłowe: www.systemyocieplen.pl


Tam znają wszystkie kąty, tam mieszkają ich przyjaciele. Tam zapewne również poszukują pracy. Kiedy ją dostaną, to rozglądają się za domem. Rzadko bywa tak, że natychmiast chcą coś nabyć na własność. Z reguły na początku kusi ich wynajem mieszkania. Bierze się to z dwóch przyczyn. Po pierwsze, mało kto w tak młodym wieku posiada znaczne oszczędności, a banki dzisiaj wymagają jakiegoś wkładu własnego przy nabyciu mieszkania. Po drugie, młodzi zazwyczaj nie są pewni, czy będzie podobać im się mieszkanie (zobacz sprzedaż mieszkań) w jakiejś dzielnicy. Mogłoby się okazać po jakimś czasie, że istnieją tam wady, których nie są w stanie zaakceptować i będą chcieli się wyprowadzić. Prościej zrobić to, gdy mieszkanie tylko się wynajmuje. Poza tym, przy wynajmowaniu mieszkania i tak warto zawrzeć umowę. Będzie ona dla nas gwarantem, że nikt nas nie wyrzuci z dnia na dzień. Będziemy mieli określony okres wypowiedzenia. Dodatkowo, powinniśmy również podumać o tym, by wraz z właścicielem spisać wszelkie usterki w mieszkaniu.
Ustrzeżemy się tym samym przed oskarżeniami, że to my coś zepsuliśmy. Wynajmując mieszkanie (zobacz partnerzy.pl/zarzadzanie-najmem) powinniśmy też dopytać o rodzaj ogrzewania, gdyż to bardzo wpływa zimą na wysokość opłat.
2018-09-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.