Osuszacze powietrza metodą na pozbycie się wilgoci w domu

Za duża wilgotność powietrza może doprowadzić do rozprzestrzenienia się niebezpiecznych bakterii oraz pojawienia się pleśni i grzyba. Przyczyn wilgotnego powietrza jest wiele, także susząca się w pomieszczeniu odzież może w znaczny sposób zwiększyć poziom wilgoci. Może się to stać przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, w szczególności u osób cierpiących na dolegliwości związane z płucami.

osuszacz powietrza
Wprowadził: Klimatop
Treści źródłowe: www.klimatop.pl
Takie powietrze może także powodować zakłócenia w pracy urządzeń na prąd, korozję elementów metalowych w sprzęcie domowym czy uszkodzenie ekskluzywnych, drewnianych mebli lub cennych instrumentów muzycznych. Aby temu zapobiec wykorzystuje się urządzenia nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj: oferta osuszaczy powietrza).

Proste i skuteczne urządzenia
Higrometr, czyli urządzenie określające poziom wilgotności powietrza jest sercem osuszacza. Stopień wilgotności jest prezentowany w procentach, za optymalne warunki uważa się wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ten poziom zostanie przekroczony, urządzenie włączy osuszacz. Osuszacz >> dowiedz się więcej o osuszaczu adsopcyjnym taki w pierwszej kolejności przepuszcza powietrze przez filtr usuwający pył i zanieczyszczenia. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: w pierwszej kolejności powietrze (www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje) jest schładzane a następnie ogrzewane. W obu tych procesach woda obecna w powietrzu ulega skropleniu i spływa do pojemnika na wodę. Kolejnym ważnym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, wymaganego stopnia wilgotności powietrza. Bez niego urządzenie mogłoby nadmiernie osuszyć powietrze, co także jest zjawiskiem niepożądanym.

Dlaczego warto mieć osuszacz
Główną zaletą tych urządzeń jest ich niska cena. Nawet bardziej skomplikowane urządzenia nie kosztują ponad 1000 złotych. Jest to cena niezbyt duża w porównaniu z kosztami usuwania pleśni ze ściany czy naprawy sprzętów domowych. Odgrzybianie może się wiązać z usuwaniem całego tynku ze ścian, co jest czasochłonne i dużo kosztuje.

Dobra wilgotność powietrza to jednak nie tylko dłuższa żywotność mebli i przyrządów, to w pierwszej kolejności dobre samopoczucie. Wykazano, że sporo schorzeń także wynika z utrzymania szkodliwej wilgotności w pomieszczeniach – choroby płuc, reumatyzm czy migrena.
2018-07-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.