Oleje i woski do drewna - z jakiego powodu się je użytkuje?

Oleje do drewna dzisiaj aplikuje się dla ochrony drewna przed korozją fizyczną jak również biologiczną, a także do bogatego dopieszczania jego powierzchni. Nadają się tak samo do konserwacji i pielęgnacji najnowszych składników drewnianych do wewnątrz jak również na zewnątrz budynków, jak i do naprawy starych.
dom
Wprowadził: Erika Augusto
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ulepszanie drzewa olejami posiada długą tradycję, a w obecnych czasach przeżywa swój renesans. Po wielokroć albowiem zastępuje się nimi lakiery do dopieszczania drewnianych powierzchni tak samo zdobiących wnętrza domów, oraz narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych. Olej do tarasów jest też substratem niektórych specyfików impregnujących. Ochronne oleje do tarasów

Kolejne treści

Stwórz miejsce na ziemi swoich marzeń

dom - portret
Wprowadził: Agência Brasília
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zbudowanie domu to niełatwe zadanie. Każdy dom powinien mieć własny projekt według którego będzie on budowany. Możemy inspirować się gotowymi projektami albo wezwać do pomocy biuro projektowe.


Dzisiejsze twarde woski do drewna to mieszaniny rozmaitych olejów roślinnych z dodatkiem rozczynników, poprawiających ich własności. Szukasz wosków do drewna? Preparaty te głęboko wnikają w strukturę drewna, dzięki czemu staje się ono niezrażone na działanie wody. Nie zatykają jednak porów, a na jego powierzchni nie tworzy się tzw. film, inaczej szczelna warstwa, którą sporządzają lakiery tudzież farby. Wszystko to sprawia, że drzewo „oddycha” - wilgoć jest w stanie z niego bez trudu wyparowywać.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.