Okres letni doskonały na odświeżenie mieszkania

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, w szczególności, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki właściwym i prawidłowo założonym oknom,możemy mieć pewność, że w porze zimowej w naszym domu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem.
Skuteczna naturalna wentylacja (systemy wentylacji wrocław - PureVent) determinuje przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, wykorzystując do tego celu nieszczelności okien i drzwi, które następnie przedostaje się przez otwory wentylacyjne domu na zewnątrz. Podczas wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do zwiększenia wilgoci powietrza i w konsekwencji do osadzania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb oraz ścian. W ten sposób bardzo łatwo może pojawić się pleśń w ościeżach okien (Okna we Wrocławiu - http://www.oknagalio.pl/) czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle małe i mogą być użyte do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakładane są w górnej części okna, dostarczają do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Kiedy jest lato, wietrzenie okna ani specjalny wiatraczek nie wystarczają, czas pomyśleć nad zakupem klimatyzatora (klimatyzatory od producenta Electrolux). Naprawdę przydaje się latem. Należy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie oraz czyszczeniu go. W innym przypadku, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych powikłań.

Kolejne treści

Remontujemy mieszkanie. Dowiedz się więcej

podesty ruchome
Wprowadził: Jeffrey Zeldman
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Okres letni to najlepszy czas na zrobienie w naszym domu gruntownego remontu. Najczęściej chęć rewolucyjnych zmian w naszym wystroju czujemy wówczas, kiedy cała przyroda przebudza się do życia. Wiosenne słoneczko nastraja nas odpowiednio do życia i daje nam mnóstwo potrzebnej siły witalnej. Ale zazwyczaj do wiosennego remontu nie potrafimy się zmusić i w rzeczywistości za jakiekolwiek prace zabieramy się w lecie.


odświeżony pokój
Wprowadził: University of Exeter
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wakacje to również czas wyjazdów naszych podopiecznych na kolonie i obozy. Nieobecność dzieci w domu, to doskonała okazja, by zmienić ich pokój w baśniową fantazję. Urządzając pokój naszej pociechy należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się wygodny i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Początkowo należy wybrać motyw przewodni aranżacji wybierając do niej odpowiednią kolorystykę.Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończenia powinny być bezpieczne dla dziecka, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być oznakowane symbolami świadczącymi o bezpieczeństwa dla zdrowia – wskazanym jest zwrócić na to uwagę, podczas zaopatrywana się w nie w sklepie.

Ściany malowane farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej upewnić się, że nasze dziecko nie jest alergikiem.

Oczywiście nie wolno zapomnieć o meblach i dodatkach, które muszą być dobrane do motywu przewodniego pokoju.

Ważną przesłanką jest także to, iż nasze dzieci będąc na wakacjach nie będą nam przeszkadzały podczas remontu pozostałej części domu, jak na przykład kuchni. Czemu by nie zrobić tam generalnego remontu? Zakupić nowe sprzęty oraz mebelki, a przy tym dopasować je do siebie? Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej tutaj: dobry link). Są funkcjonalne, a przy tym eleganckie.

W wakacje należy również zadbać o stosowne nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe zwykle bardzo różnie reagują na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Bardzo popularnymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Możemy także zamontować linie kroplujące lub zmechanizowane systemy nawadniania ogrodu, które w znacznym stopniu ułatwią nam pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie pochłaniało naszego cennego czasu. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród i wyjedziemy na wymarzony urlop.
2018-05-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.