Odwierty pod pompy ciepełka - czyli, parę słów o montażu oraz zezwoleniach

Jak zamontować pompy ciepełka? Czy są do tego potrzebne odwierty? Z jakiego powodu niektóre firmy ich nie robią? Jaka rzecz służy do zbierania energii z gruntu, gdy już zostaje zrobiony cały projekcik odwiertów? To wszystko i jeszcze bardziej dużo wynajdziesz bez problemiku w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Przeciw pozorom, zamontowanie pompy ciepełka, jest zależne od jej typu.


paleniska
Treści źródłowe: pixabay.com


Nas w napisanym dzisiaj artykule najmocniej ciekawią odwierty pod pompy ciepła, które pobierają energię z tak zwanych "dolnych źródeł" - przygotowanie odwiertów pod pompy ciepła. Jak prosto się domyśleć, najczęściej wykorzystywanym źródłem energii jest ta wybierana z gruntu. Do jej zbierania służą tak przezywane Kolektory, które posiadają opcje pionowe, jak również poziome. Owe kolektory - wewnątrz naszym wypadku pionowe - charakteryzują się: bardziej dużą wydajnością grzewczą aniżeli te poziome, stabilną temperatura pochodzącą z wspomnianego dolnego źródła, prostotą zrobienia oraz tak dalej.


trzcina
Treści źródłowe: pixabay.com


pompa ciepła odwierty
Treści źródłowe: pixabay.com


Jeśli chodzi o firmy, które zajmują się owymi pompami, to mówiąc krótko - pompa (sprawdź informacje) ciepła odwierty bywają potrzebne, lecz najczęściej nielegalne - oferta odwiertów pod pompy ciepła. Ci spośród Was co posiadali już styczność z takimi firmami, mają pojęcie, że przedsiębiorstwo przyjeżdża robi szybko odwierty - odwierty dolne źródło, zakłada pompę oraz odjeżdża, kasując ogromne pieniążki. Prawda bywa taka, że wiele firm robi to wszystko konkretnie nielegalnie, gdyż na same odwierty potrzebne jest pozwolenie, a co nie respektuje bardzo dużo firm.


Z tego powodu niektóre firmy nie mają tej opcji wewnątrz swojej ofercie, posiadając jednak wszystko inne całkowicie legalne. Dlatego tylko od twojej osoby zależy, jaką decyzję podejmiesz!
2017-06-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.