odbieraków prądu

Odmienna nazwa odbieraka prądu to pantograf. Powszechnieprzyjęta definicja objaśnia, że odbieraki prądu to częścimaszynyalbosprzętu zasilanego z zewnątrz energią elektryczną.


Odbierak prądu synchronizuje się z przewodem zobacz (zweryfikuj u źródła) jezdnym albo szyną prądową. Mianowicie - sprzęt służy po prostu do odbierania prądu, którywykorzystywany jest do pracy rozwojowej całego urządzenia.


Odbieraki prądu stosowane są na dachach lokomotywy elektrycznej, tramwaju czy elektrycznego zespołu trakcyjnego. Wedle innej definicji odbieraki prądu to urządzeniawykorzystywane do ruchomego zespolenia stykowego sieci trakcyjnej z elektrycznym układemnaczelnym pojazdu trakcyjnego. Co tak właściwieokreślasłowo ‘trakcja’? Trakcja to rodzaj zasilania pojazdu szynowego. Urządzenia tego typuposuwają się po szynach użytkując wewnętrzny układ napędowy. Pojazd kolejowy porusza się na kołach lub poduszce magnetycznej - bonusy. Dlatego za pojazd kolejowy należy uznać zarówno pociąg, jak i tRAMwaj, metro czy kolej przemysłową. Pośródpojazdów szynowych możnawyszczególnić pojazdy trakcyjne poruszające się za pomocą własnegonapędu.


zdjęcie weselne
Wprowadził: JULIAN MASON
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


możliwości
Wprowadził: Joe Martin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wymienia się odbieraki górne oraz odbieraki dolne. Odbieraki górne współpracują z siecią trakcyjną, tymczasem dolne odpowiednikiściągają energię z tak zwanej trzeciej szyny prądowej, jaka prowadzona jest do nich równolegle.


Kolejne treści

To będzie doprawdy wspaniała dekoracja twojego domu – coraz więcej osób wybiera obrazy na tkaninie

przedmioty
Wprowadził: Dulux®
Treści źródłowe: Dulux®
Ludzie poszukują do swych mieszkań nieszablonowych, a jednocześnie modnych dekoracji. To właśnie one nadają wnętrzom eleganckiego charakteru i powodują, że te stają się niepowtarzalne.


Żeby pobierakuruchomił pojazd trakcyjny, trzeba go dźwignąć do lokalizacji roboczej. Należywięcdoprowadzić do styku z przewodem jezdnym. Użyteczne odbieraki prądu będą działaćsprawnie z wykorzystaniem sprężonego powietrza.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://wuko-poznan.pl/uslugi-wuko-poznan/) podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie - z pewnością też Cię zafascynują.

/J]
2019-01-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.