Dlaczego fototapety są dzisiaj tak bardzo popularne?

Fototapety kojarzą się przeważnie ze smutnymi czasami PRLu, gdy na ścianach lokalnych mieszkań w blokach nakładano tapety przedstawiające las czy tropikalne wyspy. Zazwyczaj miały one dość tandetny charakter i nie pasowały do wystroju. Dodatkowo, ich jakość też pozostawiała wiele do życzenia.
fototapeta w łazience
Wprowadził: Wicker Paradise
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ubogi wybór wzorów spowodował, że przez jakiś czas tapety tego rodzaju były zapomniane, a Polacy zachłysnęli się nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak chociażby kamień dekoracyjny, malowanie ścian na jednolite kolory bądź montowanie odpowiednich ściennych paneli.

Jeżeli chcesz zbadać prezentowaną kwestię bardziej, kliknij ten odnośnik, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Współcześnie jednakże fototapety wracają do łask, a nawet są ostatnim krzykiem mody. Z jakiego powodu? Czemu cieszą się tak istotnym zainteresowaniem?

Przede wszystkim ze względu na fakt, że oferowane w nowoczesnych sklepach fototapety nie mają wiele wspólnego z tymi, które były dostępne w przeszłości. Klient może wybierać z różnorodnego wachlarza ciekawych wzorów. Istnieje również opcja wykonania fototapety na specjalne zamówienie (magiczne tapety), z wybranego przez klienta zdjęcia. Dosyć ciekawym rozwiązaniem są chociażby fototapety uliczki. Tworzą nastrojowy klimat w pomieszczeniu, nadają mu wyjątkowy charakter, a przy tym jeżeli fototapeta posiada odpowiednią perspektywę, są w stanie je optycznie powiększyć.

salon
Wprowadził: Home&Home
Treści źródłowe: Home&Home
Dużym zainteresowaniem cieszą się również fototapety przedstawiające popularne miasta oraz ich najbardziej rozpoznawalne budowle, jak przykładowo słynna wieża Eiffela w Paryżu - . Na dodatek, sporo osób decyduje się na zakup tapety z fotografią ulubionej postaci bądź pasującymi do nich cytatami. Wybierając fototapetę warto mieć między innymi na względzie rozmiary pomieszczenia oraz konkretne upodobania. Trzeba również od razu wynająć profesjonalistów, którzy specjalizują się w zakładaniu fototapet, ponieważ nawet najdrobniejszy błąd będzie natychmiast widoczny.

O istotnej popularności fototapet decyduje głównie różnorodność

Kolejne treści

Najpopularniejsze tapety z motywem graficznym

Karkonosze, rzeka
Wprowadził: Limoncello
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Jeszcze do niedawna najpopularniejszym trendem w urządzaniu mieszkań było przeważnie malowanie ścian na wyraźne, soczyste kolory. Często stosowano kilka innych barw, pozornie do siebie niepasujących, by uzyskać interesujący rezultat. Dziś jednak do łask powracają klasyczne tapety, a wraz z nimi fototapety, jakie w przeszłości kojarzyły się przede wszystkim z mieszkaniami z czasów PRLu.


dostępnych wzorów, z tego względu każda osoba ma szansę znaleźć taką, jaka rzeczywiście odpowiada jej oczekiwaniom. Fototapety można założyć w zasadzie w każdym pomieszczeniu - salonie, kuchni, łazience czy sypialni. Oferowane są również fototapety przeznaczone do pokojów dziecięcych. Śmiało można stwierdzić, że popularność fototapet z pewnością będzie rosła ze względu na ich uniwersalność.
2020-01-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.