O jakich sprawach powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca? Oto wybrane pojęcia, jakie należy znać

Jak się ma swoją firmę to zawsze trzeba pamiętać o dużej liczbie spraw, jakie są najważniejsze, od nich tak naprawdę zależy, czy w naszej firmie wszelkie sprawy prawne będą prowadzone jak należy.
Nie ma z tym żartów, bo czasami przez przypadek można sprawić sobie bardzo dużo kłopotów. Tego rodzaju różnorodnych terminów jest zdecydowanie dużo, tak więc nie sposób ich opisać w jednym niezbyt długim artykule. Można jednakże wspomnieć o kilku bardzo istotnych.


paczki w magazynie
Wprowadził: anneheathen
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Tym pojęciem są progi podatkowe. Każdy z podatników, jaki rozlicza podatek dochodowy powinien znać wysokość takich progów. W ramach skali podatkowej mamy pierwszy i drugi próg podatkowy (oryginalna strona), od nich zależy wielkość podatku, jaki powinniśmy odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Wysokość różnorodnych progów kształtuje się następująco: pierwszy to 18%, drugi 32%.


drugi próg podatkowy
Wprowadził: Jake
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Pierwszy jest dla podatników, jacy w określonym roku podatkowym nie mieli dochodów wyższych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu tej kwoty pojawia się już drugi próg, jaki nie płacimy jednak od całych dochodów, ale od kwoty przekraczającej 85 528 zł. Następnym ciekawym terminem jest przedawnienie długu (kontynuuj czytanie), co oznacza dług, który przestaje być obowiązujący po określonym czasie. Jeśli mamy tego rodzaju sytuację, to jest możliwe, iż nie będziemy musieli spłacić długu, który utworzył się dawno temu.
Każdy przedsiębiorca także musi pamiętać, iż kontrola skarbowa (wdał się w polemikę) realna jest zawsze, więc musimy mieć porządek w dokumentacji, trzeba uczciwie i uważnie robić różne transakcje. Należy mieć dobrego specjalistę, jaki nad tym będzie panował.
2017-12-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.