Nowe narzędzia i materiały do prac remontowych

W trakcie budowy lub prac remontowych domu potrzebnych jest wiele narzędzi, które usprawniają przeprowadzenie prac różnego rodzaju. Jakie to są narzędzia, czy są one potrzebne także dla majsterkowiczów?
Każdy z nas na pewno wielokrotnie korzystał z wierteł. Wśród ich bardzo różnych rodzajów są także wiertła dwustronne. Wiertło dwustronne w zdecydowanej większości przypadków dostrzec można w zakładach , które mają charakter rzemieślniczy i przemysłowy. Wiertło dwustronne pozwala na zrobienie otworów w tworzywach sztucznych, blachach , które zrobione są z metali kolorowych oraz w blachach stalowych. Wielką zaletą tych wierteł jest to, że wyjątkowo rzadko podczas prac dochodzi do ich złamania.

szyba
Wprowadził: Vagamundos
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/photos/keoki/513461491/sizes/o/
Produkowane są w różnych średnicach, począwszy od średnicy 3,1 mm aż do średnicy 8,0 mm. W trakcie budowy nowego domu, ale również w czasie remontu starego nieraz zachodzi konieczność skutecznego zamocowania pewnych elementów o charakterze konstrukcyjnym. Jeszcze do niedawna używane były jedynie kołki (odwieź www) rozporowe, dzisiaj coraz częściej stosujemy elementy jakimi są kotwy chemiczne Fischer. Wspomniana kotwa chemiczna Fischer stosowana jest do mocowania w ścianach wzniesionych z gazobetonu, pustaków, cegły. Jeżeli chodzi o ten ostatni materiał, to wymienionej kotwy można użyć zarówno do ścian wzniesionych z cegły pełnej, jak i z cegły dziurawki. Kotwa chemiczna Fischer to z całą pewnością rewelacyjny wybór.

Kolejne treści

Dom w stanie świetnym!

remont
Wprowadził: BromfordGroup
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeśli mamy to szczęście, że posiadamy własny dom czy też mieszkanie, to poza radością z pewnością miewamy także ze swoją nieruchomością przeróżne problemy. Na ogół pojawiają się one przy okazji rozmaitego typu remontów, jakich tak naprawdę nikt z nas nie lubi. Jednak nie da się ich uniknąć, stąd też najlepiej zrobimy, jeżeli jak najszybciej będziemy mieć je z głowy. Jeżeli chcemy kompleksowo podejść do tej kwestii, to już na samym początku dokładnie przyjrzyjmy się temu, co powinniśmy zmienić w naszych wnętrzach, aby lepiej nam służyły i lepiej wyglądały. Nierzadko wystarczy zmiana koloru ścian, innym zaś razem wypadałoby wymienić starą i przetartą podłogę bądź kupić nowe okna do całego domu. Zwłaszcza jeśli budynek jest wiekowy (mamy go na przykład po dziadkach), to powinniśmy go należycie udekorować.


Remont domu jest nieraz okazją do zmiany wystroju jego wnętrza, związany jest z wymianą drzwi wewnętrznych czy okien. Coraz częściej w naszych domach stosowane jest jako część wystroju wnętrza szkło. Bardzo chętnie stawiamy na montaż szklanych drzwi wewnętrznych. Takie drzwi muszą być dla użytkowników bezpieczne, dlatego trzeba wybrać tylko takie drzwi, w których zamontowana została szyba bezpieczna hartowana (http://www.alu-project.pl/shop/offer/product/55/174/Szyba-bezpieczna-laminowana-hartowana-1752-mm).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.