Niezwykle ważna funkcja oświetlania w naszym mieszkaniu. Odpowiedni dobór typu oświetlenia zależny od urządzanego wnętrza

Niezwykle istotnym elementem każdego obiektu jest jego oświetlenie. Musi być odpowiednio dobrane do każdego z pomieszczeń a także sposobu w jaki będzie wykorzystane. Odpowiednio dobrane oświetlenie zapewni nam komfortowe warunki mieszkania.

Lampa ogrodowa
Wprowadził: Susanne Nilsson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W zależności od tego, który pokój urządzamy, takiego typu oświetlenie należy do niego dobrać. Nie każde wnętrze powinno być oświetlone mocnym światłem, w przypadku sypialni na przykład lepiej będzie na nas działało delikatne, kojące światło o naturalnej barwie. Mnóstwo z nas zapomina o tym, że sztuczne światło może negatywnie oddziaływać na nasze oczy, szczególnie jeżeli jest za jasne tudzież intensywne. Czasami może też spowodować bezsenność albo zmęczenie. Dlatego właśnie musimy dobierać typ oświetlania do określonych pomieszczeń w naszym domu. Miejsca, w których odpoczywamy przykładowo salon czy też sypialnia muszą być stosunkowo delikatnie oświetlone, żeby nie męczyć naszego wzroku i pozwolić im odpocząć po długim dniu na przykład pracy przy komputerze. Przydatne będą także niewielkie lampki na przykład do czytania książek.

Kolejne treści

Więcej niż źródło światła, czyli o niezwykłych lampkach

Lampka stojąca
Wprowadził: teakwood
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Lampki mają już nie jedynie na celu oświetlać. Przyciągają wzrok swoim wyszukanym designer i są elementem zdobiącym wnętrza. Jak wybrać najtrafniejszy model do swojego mieszkania?


W przypadku wnętrz takich jak łazienka czy też kuchnia możemy zdecydować się na przykładowo oświetlenie listwami ledowymi albo żarówkami LED. W ciekawy sposób oświetlimy półki bądź szafki w kuchni jak również lustro - tutaj - w łazience. Oświetlenie łazienkowe musi mieć wystarczającą jasność, by na przykład dobrze zrobić makijaż przy lustrze a także wyraźnie wszystko widzieć (www.galeriaoswietlenia.pl/92-lampy-lazienkowe).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.