Naprawdę pomocne urządzenia do sortowania śmieci

Sortowanie śmieci bardzo długo było w Polsce zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Mało ludzi miało w domu kilka pojemników na odpady. W ostatnim czasie weszła ustawa o segregacji odpadów i sytuacja na szczęście po wielu latach zmieniła się. Dla wielu osób sortowanie śmieci było na początku niemałym problemem. Przede wszystkim ludzie starsi nie orientowali się do końca, gdzie i jak wyrzucać śmieci. Osobnym problemem stało się niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nieznanego wcześniej systemu dzielenia śmieci przez urzędy miast. Brakowało stosownych opisów i ulotek informacyjnych, przez co tworzyło się niemałe zamieszanie i rosły zbędne negatywne nastroje w stosunku do sortowania śmieci.
kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Wprowadził: Matthias Buchmeier
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wydziela się obecnie kilka rodzajów pojemników na śmieci. Jednym z nich jest pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać wszystkie śmieci typu gazety, wszelkiego gatunku czasopisma czy też ewentualnie książki, stare nieużywane zeszyty i różnego gatunku kserówki, z jakich już nie korzystamy. Do tego oczywiście znajdą się tutaj również kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie wolno wyrzucać do takich pojemników z kolei opakowań z folią aluminiową, które zostają nam po mleku czy napojach w kartonikach, ani też papierów zatłuszczonych, czy kalek.

Następnym typem kosza do dzielenia jest żółty pojemnik na materiały sztuczne. Możemy tutaj wyrzucać wszelkie opakowania wykonane z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po napojach, ale także powinny się tutaj pojawić opakowania kartonowe, które w środku lub na zewnątrz mają aluminium lub folię. Wyrzucimy tutaj także wszystkie torebki i reklamówki z plastiku. Ważne jest, aby nie zapominać, że do takiego kosza wrzucamy także aluminiowe opakowania i drobny złom. Nie należy wyrzucać tutaj na pewno styropianu, ani pudełek po olejach, lekach, czy innych tego typu.

Kolejne treści

Rysunki koni mają okazję ozdabiać Twoje wnętrze

mieszkanie
Wprowadził: Stephan Mosel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Należy wykorzystywać z różnych produktów


Inny kosz jest na szkło. Wrzucamy tam wszelkie butelki szklane po sokach i żywności, jednak nie wyrzucamy nakrętek. Należy nie zapominać, że nie można wyrzucać tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów tutaj: ) spotykamy jeszcze w dwóch odmianach. Kosze w kolorze brązowym , w których umieszczamy odpady organiczne oraz koloru szarego. W nich umieszczamy różnego typu śmieci, jakie do recyklingu się nie nadają.
2018-06-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.