Nakrętki używane w dziale budowlanym - ich kształty oraz rodzaje

Słysząc określenie "nakrętka" pierwsze co staje nam przed oczami to nakrętki od butelek. Jednak jak się okazuje, to konkretne określenie stosuje się nie tylko w tym konkretnym przypadku.


plac zabaw dla dzieci
Wprowadził: Poul-Werner Dam
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne treści

Do czego dzisiaj są wykorzystywane elastomery natryskowe?

wody gruntowe
Wprowadził: AWBUD Wyroby Betonowe
Treści źródłowe: AWBUD Wyroby Betonowe
Są to tworzywa sztuczne lub naturalne, które mają cechy podobne do lateksu czy gumy. Są to bardzo miękkie surowce oraz odznaczają się dużą odkształcalnością.


Nakrętki używamy również w budowlance, albowiem określimy tym słowem wszelkie "nakładane" na śrubki elementy, które to tak naprawdę posiadają tą samą funkcję co ich odpowiedniki przy butelkach. Jednakże czy wszystkie nakrętki są takie same - czy istnieją jakieś ich inne rodzaje?


Wbrew wszelkim pozorom nakrętki (www.starcaps.pl/index.php?cPath=53_58) ukazują się w niewiarygodnie sporej liczbie odmian. Jeżeli dobrze się przyjrzeć elementom, na których to się je stosuje, to zauważymy, że są one różnych wymiarów, co automatycznie daje nam możność sądzić, że nakrętki także są pod tym konkretnym względem różne, nie napomykając już na temat ego, iż nie tylko wymiary owych rzeczy bywają przeróżne, ale również kształty. Najbardziej charakterystycznymi nakrętkami są bez wątpienia nakrętki mające sześć kątów, które występują w paru konkretnych odmianach. Wśród nich odnajdziemy między innymi: nakrętki zwykłe, długie, do zgrzewania, niskie, czy takie o zmniejszonym wymiarze pod klucz, nie napomykając już o tych zwiększonych do połączeń sprężanych oraz kilku innych, nie mniej istotnych typach.


Poza samą odmianą sześciokątną, znajdziemy jeszcze kilka rodzajów nakrętek, w tym również: nakrętki koronowe, czworokątne, tak zwane okrągłe otworowe, czy okrągłe rowkowe, oraz nakrętki (zobacz więcej) skrzydełkowe, radełkowe, oraz również nawet takie odmiany jak: nakrętki "ślepe", tak przezywane nakrętki teowe, oraz nakrętki wieńcowe trójkątne, nie napomykając już o nakrętkach z wkrętem zabezpieczającym.
2018-08-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.