Podstawowe wiadomości w sprawie zastosowania zbiorników ciśnieniowych i zbiorników na wodę

Zbiorniki na wodę i zbiorniki ciśnieniowe mają mnóstwo zastosowań. Produkowane są zazwyczaj ze stali ocynkowanej bądź takiej, która od wewnątrz zabezpieczona jest przed powstawaniem rdzy. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Zbiorniki ciśnieniowe stosowane są w rozmaitych branżach. Najczęściej jest to chłodnictwo i przemysł związany z ciepłownictwem. Trzymane są w nich zazwyczaj ciecze, ale również gazy nie mające palnych właściwości, glikol, amoniak, a także kondensat. Zbiorniki ciśnieniowe mogą też służyć do przechowywania materiałów niebezpiecznych, w tym takich, które mogą być trujące, żrące bądź są łatwopalne (zbiorniki ciśnieniowe PPRI Żegrze). Zastosowanie tego typu zbiorników jest mocno powiązane z tym, do czego są przeznaczone, dlatego ich produkcja musi być dostosowana do wymagań klienta.

zbiorniki ciśnieniowe
Wprowadził: PPRI-ŻEGRZE
Treści źródłowe: http://zbiornikicisnieniowe.pl/
Temperatura, jakiej może być poddany tego typu zbiornik, waha się od – 40 stopni, nawet do 150. Dlatego ważne jest określenie parametrów, które będą oddziaływały na zbiorniki. Zbiornik przeważnie ma kształt cylindryczny. Firmy produkujące takie urządzenia, na potrzeby danego klienta oferują projekt, jaki po etapie instalacji powinien być zatwierdzony przez UDT, jako spełniający warunki użytkowania oraz zgodności z regułami bezpieczeństwa. Zbiornik podlega tego rodzaju odbiorom, gdy mówi o tym rozporządzenie Rady Ministrów z 7 grudnia 2012 roku, w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 1468), wydane na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy o dozorze technicznym.

Zbiorniki na wodę różnią się między sobą, ze względu na zastosowanie. Występują różne ich pojemności, by zagwarantować wybór oraz wykorzystanie odpowiednich parametrów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta (zobacz więcej).


Kolejne treści

Tani sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru samochodu

nowo wybudowany dom
Wprowadził: Alexander Synaptic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy właściciel samochodu powinien mieć w nim gaśnicę. Posiada ona dwa czasy przydatności do użycia: legalizacji i gwarancji. Nie powinniśmy ich mylić, gdyż są to dwie całkiem różne kwestie.

Zbiorniki na wodę powinny być bez wyjątki wykonane z tworzyw, zapewniających bezpieczeństwo magazynowanej w nich cieczy, zapewniając wieloletnie działanie, ale też muszą wyróżniać się dużą odpornością na występowanie uszkodzeń. Zbiorniki na wodę mogą służyć na przykład do magazynowania zapasów wody ciepłej, a także do jej uzupełniania, jeżeli pobór jest na wysokim poziomie. Zbiorniki wody o charakterze zasilającym, są wykorzystywane jako miejsca gromadzenia wody, która wykorzystywana jest wtedy, gdy występują jej ubytki w centrali ciepła. Zbiorniki mogą również magazynować wodę zdatną do picia, wykorzystywane są w sytuacji, gdy występują jej deficyty w studniach lub na ujęciach wodnych.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.