Na jaki kominek się zdecydować?

Każdy budujący w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie domu bez kominka w centralnej części salonu emitującego przyjemne ciepło a także nastrojowe błyski płomienia. System opalania kominkowego ma jednakże minusy i zalety.
w biurze projektowym
Wprowadził: Green Office Engro
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kominek z płaszczem wodnym jest to wkład kominkowy jaki w swej obudowie zewnętrznej ma pojemnik http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/flotator/6 na czynnik ogrzewający, tak zwany płaszcz wodny. Ogrzany czynnik ogrzewający przepływa do układu CO w budynku oraz nagrzewa pomieszczenia kaloryferami.


Fajnym wyjściem może być kominek narożny. Pozwala on na oglądanie płomienia z paru stron. Dlatego niezwykle często lokowany jest na granicy wnętrz. Staje się wtedy główną osią, wokół jakiej toczy się życie w dziennej strefie. Zarówno kominek (sprawdź asortyment firmy Energo sp. z o.o) otwarty, jak też zamknięty będą mieć swoje atuty. Na otwarty kominek należy się zdecydować wówczas, gdy ma on pełnić jedynie estetyczne funkcje, a nie stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Gorejące drewno, nieprzesłonięte szybą posiada niewątpliwe zalety estetyczne, jednakże w czasie takiego spalania we wnętrzu zostaje niewiele energii w formie ciepła. Zamknięty kominek - może trochę mniej uroczy - jest pod tym względem daleko bardziej oszczędny. Idealnie sprawdza się w roli dodatkowego źródła ciepła. Przy czym można nim ogrzewać nie wyłącznie strefę, w jakiej się znajduje, ale nawet cały domek. Warto wynająć wypróbowanych fachmanów, którzy przywiozą z sobą stosowne przybory a także akcesoria tj. sznur kominowy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.