Na jaki kominek się zdecydować?

Każdy budujący w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie domu bez kominka w centralnej części salonu emitującego przyjemne ciepło a także nastrojowe błyski płomienia. System opalania kominkowego ma jednakże minusy i zalety.


w biurze projektowym
Wprowadził: Green Office Engro
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kominek z płaszczem wodnym jest to wkład kominkowy jaki w swej obudowie zewnętrznej ma pojemnik http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/flotator/6 na czynnik ogrzewający, tak zwany płaszcz wodny. Ogrzany czynnik ogrzewający przepływa do układu CO w budynku oraz nagrzewa pomieszczenia kaloryferami.


Fajnym wyjściem może być kominek narożny. Pozwala on na oglądanie płomienia z paru stron. Dlatego niezwykle często lokowany jest na granicy wnętrz. Staje się wtedy główną osią, wokół jakiej toczy się życie w dziennej strefie. Zarówno kominek otwarty, jak też zamknięty będą mieć swoje atuty. Na otwarty kominek należy się zdecydować wówczas, gdy ma on pełnić jedynie estetyczne funkcje, a nie stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Gorejące drewno, nieprzesłonięte szybą posiada niewątpliwe zalety estetyczne, jednakże w czasie takiego spalania we wnętrzu zostaje niewiele energii w formie ciepła. Zamknięty kominek - może trochę mniej uroczy - jest pod tym względem daleko bardziej oszczędny. Idealnie sprawdza się w roli dodatkowego źródła ciepła. Przy czym można nim ogrzewać nie wyłącznie strefę, w jakiej się znajduje, ale nawet cały domek. Warto wynająć wypróbowanych fachmanów, którzy przywiozą z sobą stosowne przybory a także akcesoria tj. sznur kominowy.


Kolejne treści

Jak zabezpieczyć drewno? Jakiego typu są do tego najbardziej korzystne środki?

kuchnia
Treści źródłowe: pixabay
Drewno surowe najlepiej prezentuje się naturalnie, nie oznacza to jednakże, że nie potrzebuje jakiegoś typu zabezpieczenia. Najkorzystniej jak zabezpieczmy je taką metodą, jaka pozwoli mu na swobodne oddychanie. Olejowane meble są w tej dziedzinie na pewno bardziej ekologiczne niż lakierowane.


By kominek mógł pracować skutecznie, musi być rozpalany na pełnej mocy. A to oznacza, że musi posiadać zdolność akumulowania ciepła — czy to w obudowie, albo w zewnętrznym zasobniku.
2018-07-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.