Mieszkanko używane czy nowiutkie – jakie kupić?

Własne m nowe od dewelopera, czy też używane? Rynek pierwotny oraz wtórny mają swoje minusy jak też zalety. Okazuje się, że nie ma wyjść idealnych dla każdego.


Największą zaletą nienowiuteńkiego mieszkania jest to, że jest nowiutkie.


Jeszcze nikt w nim nie mieszkał oraz od A do Z możemy je urządzić wedle własnego smaku, realizując przy tym parę kreatywnych przedsięwzięć. Jest to moment, kiedy wybrać możemy nie tylko kolory ścian, ale nierzadko i ich położenie, co pozwoli na dowolną aranżację wnętrz nieruchomości. Nowe mieszkanko ma również gwarancję, wszelakie potencjalne felery powinny zostać usunięte przez dewelopera.


budowa
Wprowadził: DLH Poland
Treści źródłowe: DLH Poland


Kolejne treści

Dlaczego warto korzystać z usług droższego dewelopera?

rynek wtórny
Wprowadził: Pacopus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wiarygodny deweloper odznacza się rzetelnością swoich usług. Mimo że definiowanie tego inwestora liczy oficjalnie tylko dwa lata (ustawa deweloperska z 2012 roku), przy wybieraniu deweloperów szukamy pewnych i sprawdzonych fachowców.


Opinie o deweloperach są konstruowane w rozmaitym świetle.


Dla wielu nadrzędnym kryterium przy zakupie nieruchomości jest jej koszt. Można ją jednak rozpatrywać wielopłaszczyznowo. Z pewnością nie jest to cena samego mieszkania, lecz trzeba w tym uwzględnić też nakłady inwestycyjne których wymaga ( odnowienie, Wyposażenie), koszta transakcyjne, a także to, ile kosztowało będzie utrzymanie budynku w następnych latach. Wybór doskonałego miejsca do mieszkania jest to zazwyczaj sztuka ustępstw. Idealne mieszkanko położone jest w sielskiej okolicy, blisko centrum czy też miejsca pracy jak też z dostępem do infrastruktury miejskiej. Ale uśredniając warto przyznać, że domy na sprzedaż Jasienica wygrywają pod kątem lokalizacji z rynkiem pierwotnym.


To oczywiste, że praktycznie wszystkie atrakcyjne parcele w miastach są już zarezerwowane. Większość osiedli deweloperskich budowanych jest w dość oddalonych od centrum miast obrębach, w którym to miejscu infrastruktura dopiero zaczyna powstawać.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.