Mieszkania, pochodzące z rynku pierwotnego i wtórnego - co się bardziej opłaca?

Każda osoba, co podejmuje decyzję o wyborze mieszkania, musi podjąć pewnego rodzaju postanowienie - na cym dokładnie się skupić? Na mieszkaniach z rynku wtórnego, które są sporo tańsze? Czy na rynku pierwotnym, gdzie mamy możność wyboru naprawdę luksusowego lokum, w pięknej dzielnicy jakiegoś dużego miasta? A więc sam wybór wydaje się wręcz oczywisty, choć nie każdego na niego stać - nasz rynek pierwotny jest o wiele droższy niż wtórny, jednak jak się okazuje, wcale aż tak mało osób na niego się nie decyduje, pomimo jego cen.
perspektywa ogrodowa
Wprowadził: LK&Projekt
Treści źródłowe: www.dom-jednorodzinny.pl


Mieszkania zawarte w naszym rynku pierwotnym - jeśli popatrzymy na różne statystyki - z każdym rokiem podnoszą liczbę swoich pełnych zadowolenia właścicieli. Dlaczego? Każdy marzy o przepięknym lokum, w którym to nie będzie musiał się zamartwiać na temat tego, czy coś się popsuje, czy poprzedni właściciel dbał o to i o to i można tak wymieniać bez końca, albowiem po prostu to konkretne miejsce poprzedniego właściciela w ogóle nie posiadało. Coraz większa liczba ludzi dobiera mieszkania z wspomnianego rynku, gdyż najzwyczajniej jest to bardziej opłacalne, szczególnie jeśli chodzi nam po głowie zakup większego niż dotychczas mieszkania. Za zwykłe M-6 z rynku wtórnego w obecnej chwili musimy zapłacić średnio ponad 150 tys. złotych. Wielu spośród nas jest zmuszona - nawet i po sprzedaniu swojego poprzedniego lokum, po dobierać nawet i 100 tysięcy lub więcej złotych, aby mieć możliwość takie zakupić.
Dla sporej większości z nas bywa to i tak wręcz astronomiczna cena, więc jeśli już się decydują na wzięcie kredytu hipotecznego (o ile go otrzymają), starają się "po wyciskać" jak największa kwotę i zakupić coś, co stanie się dla nich nie tylko przestronne, ale i dobrze ulokowane.
2017-12-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.