Meble drewniane czy z płyt laminowanych - minusy i plusy każdego z tych rozwiązań

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania są meble. Po pierwsze służą one do przetrzymywania różnych przedmiotów w mieszkania, czy są to ubrania, książki czy jakieś inne drobiazgi. Ale podobnie istotne znaczenie dla niejednej osoby meble będą mieć jako ozdoba i dekoracja wnętrza - oprócz tego, że są praktyczne, to ważne aby były także stylowe i ładne.
Pokój
Wprowadził: Emily May
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tak naprawdę to meble w pierwszej kolejności decydują o stylu i charakterze wnętrza, i to właśnie do nich powinno się dobierać pozostałe wyposażenie i dodatki. Meble robi się z różnych materiałów, najpopularniejsze to różne odmiany drewna i laminowane płyty. Drewno jest tradycyjnym, znanym od setek lat surowcem do produkcji mebli (np łóżeczka dla dzieci z szufladą), jednak jest dość drogie i potrzebuje sporej wiedzy stolarza. Ograniczeń takich nie mają płyty laminowane, dzięki temu że stolarnie przycinają je dokładnie na wymiar, to produkcja mebli jest obecnie dużo szybsza i wygodniejsza.

Kolejne treści

Gdzie najlepiej nabywać rzeczy do domu? Kilka porad dla ludzi, którzy nie chcą przeznaczać zbyt dużo pieniędzy na aranżację mieszkania

Salon
Wprowadził: daryl_mitchell
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Aranżowanie własnego mieszkania może być prawdziwym koszmarem - wie o tym niemalże każdy, kto przynajmniej raz spróbował zrobić to na własną rękę. Jeżeli wydawało Ci się, że dla przykładu budowa domu to trudna praca, wtedy sporo osób, które już przez to przeszły, popuka się w głowy i powie Ci, że dopiero szukanie właściwych dywanów czy szafek pasujących do wnętrza może stać się wielkim koszmarem.


Wiele rodzajów mebli robi się i z drewna, i z płyt, i zależnie od oczekiwań klienta może on wybrać to, co mu się
Salon
Wprowadził: Milestone Management
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
będzie bardziej podobać. Na przykład jednej osobie może się spodobać komoda drewniana (lub łóżka piętrowe z biurkiem), bogato zdobiona, a komuś innemu bardziej spasuje w wersji z płyt meblowych. Również przy innych meblach, takich jak na przykład stoliki nocne albo komody, producenci mogą używać na przemian i wiórowych płyt, i tradycyjnego drewna. Lecz przy meblowaniu mieszkania albo domu ważne jest, żeby dane pomieszczenie utrzymywać w jednorodnym stylu.

Jeśli zestaw mebli dziecięcych zrobiony jest z drewna, to niech już będzie w całości z tego właśnie surowca, a jeśli ktoś będzie się decydował na meblową płytę, to dobrze jej się będzie trzymać. Dzięki temu wnętrze będzie wyglądać jednolicie, choć oczywiście przy odpowiednim wyczuciu da się połączyć różne odmiany materiałów do produkcji i całość będzie wyglądała bardzo dobrze. Planując zakup mebli do domu czy mieszkania (np łóżeczka dla dzieci) wielu ludzi będzie miało problemy z wybraniem, czy będą one z wiórowych płyty czy z normalnego drzewa - tu każdy samodzielnie powinien przemyśleć wszystkie plusy i minusy i wybrać to, co mu bardziej spasuje.
2018-02-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.