Lepiej wybrać nowy czy używany budynek?

Dawniej najpopularniejszym sposobem stawiania budynku był tak zwany system oszczędnościowy. Polegało to na tym, że budowa domu trwała kilka lat.


Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy korzystniej zakupić domek, czy raczej działkę i na niej budować dom to musimy rozpatrzyć parę czynników.


Tańszym rozwiązaniem jest budowa (spoiwo mineralne) domku, jednak trzeba liczyć się z tym, że taka inwestycja pochłonie sporo czasu. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na kupno używanego domku wygrywamy na czasie, a co więcej minimalizujemy ryzyko popełnienia omyłek w nadzorowaniu budowy. Należy zauważyć, że dzisiaj, jeżeli ktoś śni o własnym domku z ogródkiem, niekoniecznie ma na myśli przeprawę przez cały przebieg inwestycyjny, zacząwszy od kupna parceli, przez projekt, na budowie dopełniając. Dla tychże osób świetnym rozwiązaniem będzie możliwość kupna gotowego domku z wtórnego rynku.


odzwierciedlenie - dom
Wprowadził: Christoph Sammer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego domku? Oczywiście, jak w wypadku każdego kupna domu, musimy przyjrzeć się okolicy, przecież planujemy spędzić tam resztę naszego życia. Najbardziej ważnym elementem będzie jednakże techniczny stan budynku. Najlepiej w podobnej sytuacji skorzystać z rady zawodowca, który po obejrzeniu domku, może powiedzieć, w jakim jest on stanie. Powinniśmy obejrzeć opis techniczny. Znajdują się tam bowiem informacje tyczące się surowców użytych do jego budowy, dane tyczące się konstrukcji a także powierzchni poszczególnych wnętrz.


Kolejne treści

Kupując jakiś produkt w sieci lub nabywając go w punkcie stacjonarnym, nigdy nie zastanawiamy się nad opakowaniem, prawda?

Stylowe biurko na dobry początek roku szkolnego
Wprowadził: Studio Caramella
Treści źródłowe: Studio Caramella
Każda nowa rzecz cieszy. Nieważne czy to album podróżniczy, czy telewizor. W każdym wieku — radujemy się jak smyki. Opakowanie zazwyczaj wyrzucamy do śmieci i nie myślimy o nim ani przez sekundę.


Zwykły obywatel nie ma potrzeby przecież rozmyślać o tym, w czym dostarczony zostanie do niego towar, który nabył.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.