Które części trzeba zbroić przy pomocy prętów zbrojeniowych?

W czasie konstrukcji budynku w wielu miejscach wykorzystywane są pręty zbrojeniowe. Doskonale wzmacniają one tego typu elementy jak płyty czy belki. W wypadku domów murowanych, z betonu zbrojeniowego są poza tym nadproża drzwiowe i przykładowo wieńce stropowe.


Budynek w stylu Art decor
Wprowadził: Ed
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W projekcie domu (na rysunkach lub w zestawieniu materiałów) zawarte muszą być dane odnoszące się do między innymi prętów zbrojeniowych. Dotyczą one przede wszystkim jakości stali, z której muszą być one wykonane. Jest tam również informacja dotycząca ich kształtu i wielkości. Wszystkie parametry podane przez konstruktora nie powinny być zmieniane ani przez wykonawcę, ani przez samego inwestora. Beton zbrojeniowy, czyli żelbet, wykorzystywany jest do budowania lub całych konstrukcji, lub tylko ich części. Jest to na tyle znane rozwiązanie, że znajduje wykorzystanie w prawie jakimkolwiek domu wolnostojącym.


dom jednorodzinny
Wprowadził: FRESH PR
Treści źródłowe: FRESH PR


Kolejne treści

Akta w spokojne miejsce!

Regał kolonialny
Treści źródłowe: http://royaldecor.pl/
Urządzanie mieszkania to ogromne wyzwanie. Wszystko rozpoczyna się od sporządzenia dokładnego planu, który potem będziemy wypełniać w najdrobniejszych szczegółach. Taki z góry narzucony schemat umożliwi nam systematyczne wyszukiwanie potrzebnych elementów i uchroni nas przed aranżacyjnym rozgardiaszem. Dzięki temu możemy także polować na wyjątkowe okazje cenowe w marketach.


Z żelbetu wykonane są fundamenty, płyty fundamentowe czy stropy. Co interesujące, ten materiał wykorzystuje się także w wypadku domów z drewna. Co poniektóre z nich mają również żelbetowe ściany fundamentowe. Nawet jeśli budynek jest wybudowany z np. pustaków czy betonu komórkowego, to i tak najbardziej podatne na spore obciążenia części konstrukcyjne są najczęściej wzmocnione przy pomocy żelbetu. Stworzone z niego często są także schody czy balkony. Istotne, żeby do produkcji żelbetu nie wykorzystywać prętów, które są skorodowane albo zatłuszczone. Ponadto pręty - poznaj ofertę prętów zbrojeniowych - powinny być zabezpieczone przez beton przed ogniem w przypadku pożaru.


Co więcej, zastosowane w żelbecie pręty - skorzystaj z oferty na pręty stalowe: klikaj - nie mogą być w nim rozłożone zbytnio ciasno. Najlepiej tego typu robotę przekazać brygadzie budowlanej. Oni wykonają wszystko prędko oraz najlepiej.
2018-07-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.