Kominki opalane płynnym paliwem są świetną opcją dla niewielkich wnętrz

Apartament z kominkiem - wyobrażamy sobie od razu siebie z bliskimi i znajomymi, wieczorem przy kolacji, rajcujących przy trzaskającym ogniu. Bez wątpienia klasyczne kominki, to dzisiaj luksus. Montowane są w bardzo drogich apartamentach oraz w domach, w związku z potrzebą oddzielnego kanału kominowego i zajmują dużo miejsca.

Miłośnikom kominków, którzy nie mają możliwości mieć tradycyjnego modelu, wyszła naprzeciw technika. Biokominki wykorzystują specjalny płyn do palenia, pozwalający rozniecić prawdziwy płomień. Biopaliwo do kominka jest bezzapachowe i nie generuje popiołu. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla współczesnych osób, nie mających ochoty dorzucać drzewa do kominka - nie mówiąc o jego rąbaniu - a ogień, prawie włączać jak oświetlenie w salonie.
kominek na biopaliwo
Wprowadził: Brasa
Treści źródłowe: Brasa
Kominki na biopaliwo doskonale spełnią oczekiwania w niewielkich wnętrzach, z uwagi na to, że mogą mieć naprawdę nieduże rozmiary . Kominki tego rodzaju, zamiast standardowego paleniska, posiadają zasobnik na ciekłe biopaliwo, które wypala się bez wydzielania CO2. Nie potrzebują żadnych instalacji, dlatego można je usytuować w dowolnym miejscu domu. Poza tym mają na tyle małe gabaryty, że można je bez problemu przestawiać. Są wśród nich również biokominki, wolno stojące, do stosowania na zewnątrz chociażby na tarasie. Kominkom na biopaliwo można nadać wygląd właściwy dla standardowego kominka, przy wykorzystaniu odpowiedniej oprawy.


Kolejne treści

Jak w łatwy sposób odświeżyć mieszkanie, czyli naklejki na ścianę to doskonały wybór

naklejkii na ścianie w pokoju dzieciącym
Wprowadził: Jun Ye
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wszyscy chcą mieszkać w ślicznie zaaranżowanym domu. Remonty są jednak drogie i w rezultacie nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Doskonałym rozwiązaniem będą między innymi naklejki na ścianę, z pomocą których dom można odświeżyć błyskawicznie, a jednocześnie tanim kosztem.

Ciekawostką są wśród nich biokominki, z przeznaczeniem do łazienki. Nowoczesne kominki na biopaliwo dają płomień o barwie zbliżonej do tych w których pali się drzewem i również emitują energię cieplną. Niewątpliwą zaletą biokominków, jest przyjazny i zupełnie bezpieczny proces spalania. Przebiega on w całości bez udziału drewna. Zasila je płynne paliwo ekologiczne na podwalinie alkoholu etylowego, a skutkiem spalania jest para wodna. Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w mieszkaniu, co ze względu na zdrowie jest zjawiskiem bardzo dobrym. W handlu jest sporo firm wytwarzających paliwo do biokominków. Warto jednak zwracać uwagę, czy mają one certyfikat Państwowego Zakładu Higieny.
2019-05-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.