Komfortowe spanie, czyli w jaki sposób kupić właściwy materac?

Najistotniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, większość z nas posiada rozkładane kanapy czy tapczany, które nie mają dobrego wpływu na nasz kręgosłup, a do tego każdego dnia należy je przygotowywać, by się na nich położyć. Łóżko mające materac to jedyne najwłaściwsze rozwiązanie, w jakie warto jest w miarę możliwości inwestować. Już pierwszego poranka będziemy wniebowzięci wygodą spania, jeżeli zakupimy odpowiedni materac. Co mieć na uwadze, gdy będziemy podejmować decyzję o jego kupnie?


Nade wszystko dobre materace Wrocław nie są nazbyt miękkie, ale też nie za twarde, abyśmy nie czuli się na materacu jak na desce. Materac (zobacz sensive.pl/materace-radom/) ma dostosowywać się do naszego ciała, zapewniając mu solidne podparcie, w innym wypadku albo będzie nam dokuczać kręgosłup, albo obudzimy się czując odrętwienie, ponieważ twarda powierzchnia materaca wciąż uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele - dbaj o wnętrza. Materac ma być elastyczny. Jak to sprawdzić? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup powinien być prosty, z kolei gdy ułożymy się na plecach, ma przyjmować kształt litery S.
materace
Wprowadził: Janpol
Treści źródłowe: Janpol


By to sprawdzić, nie musimy zdejmować koszulki. Wystarczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – kiedy nie będziemy w stanie dotknąć pleców, materac ma zbyt dużą twardość. Ręka nie może też wchodzić bez żadnego oporu, gdyż wtedy materac jest zbyt miękki. Lekki opór jest tym, czego powinniśmy oczekiwać przy idealnym materacu. Ważna jest także wielkość materaca – wystarczy ok. dwadzieścia cm więcej, aniżeli mamy wzrostu, aby komfortowo czuć się w swoim łóżku - . Oprócz tego nie zapomnijmy sprawdzić systemu wentylacji danego materaca i czy jest zabezpieczony przed roztoczami, które mają nie - dalej -zwykle szkodliwy wpływ nie tylko na osoby z alergią.


Tak jak staramy się wybierać jak najładniejsze oraz najbardziej eleganckie komody, taką samą uwagę musimy przykładać do naszego łóżka. Złej jakości materac błyskawicznie się wygniecie, a również mogą z niego wychodzić sprężyny, zatem korzystniej jest odłożyć większą sumę, niż kupować słaby produkt. Nie zapominajmy, iż materace Warszawa mają bezsprzeczny wpływ na nasz sen, a więc i na nasze zdrowie, dlatego wybierajmy mądrze.
2018-07-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.