Klapy dymowe, system oddymiania - o jakich aspektach dobrze pamiętać w domu oraz budynku firmowym?

Wiele razy było słychać jak na sygnale gnał w miejsce jakiegoś pożaru wóz strażacki. Bywa, że często takie wezwania nie mają dobrego zakończenia. Strażacy, zazwyczaj gaszą pożar, jednak bywa, że są ofiary śmiertelne. Zajęcie strażaka jest ciężkie. Osoby będące strażakami powinni być krzepcy i odważni, ale powinni być też odpowiedzialni. Ale nawet najlepiej wyszkolony zespół strażacki nie może wiele zrobić, gdy wychodzi na to, że dom nie był w żaden sposób zabezpieczony na wypadek pożaru.


klapy dymowe
Wprowadził: Lena LeRay
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Oczywiście budynki użyteczności publicznej są sprawdzane pod względem ochrony przeciwpożarowej. Bez zgody odpowiedniej instytucji budynki nie mogą zostać otwierane i nie zostaną używane. Poza tym ludzie mimo tego, że są po zajęciach z BHP to i tak w momencie zaprószenia ognia wpadają w panikę i więcej ludzi ginie lub jest poszkodowanych właśnie z powodu ludzkiej histerii. Ale bardzo ważne jest, żeby wielkie budynki zostały wyposażone w klapy dymowe, a ten temat nieco więcej tutaj - szczegóły w linku. Są one najczęściej montowane na dachach, żeby temperatura wewnątrz budynku zmniejszyła się, ale też żeby można było bezpiecznie wydostać ludzi. Takie klapy zmniejszają straty po wybuchu pożaru. Należy o nich pamiętać, kiedy stawia się jakiś budynek.


czujnik dymu
Wprowadził: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wszyscy doskonale wiemy w jaki sposób może skończyć się zaprószenie ognia. Niestety pożary są najczęściej spowodowane brakiem ludzkiej rozwagi. Jednak, by nie skupiać się jedynie na ludziach, którzy jak wiadomo popełniają błędy, dobrze wziąć pod uwagę urządzenia przeciwpożarowe. Idealnym pomysłem są systemy oddymiania, które dają możliwość szybkiego pozbycia się dymu z domu, w którym doszło do pożaru. Takie systemy oddymiania są złożone z paru elementów, a bardzo ważnym jest czujnik oddymiania jak i czujnik pożarowy. Więcej informacji na stronie sprawdź tutaj.


Kolejne treści

W jaki sposób powinniśmy podchodzić do tematu wyburzania oraz rozbierania budynków?

maszyny pracujące podczas rozbiórki
Wprowadził: Jocelyn Kinghorn
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy stawiamy jakiś budynek, zapewne planujemy, że jeszcze przez kilkanaście dekad owa budowla będzie nadal stała. I fajnie, w końcu należy być życiowym optymistą - tego typu ludzie żyją sporo dłużej! Jednakże nierzadko zachodzi również do wyburzeń budynków. Jeśli nie wchodzi w grę stary budynek, to w sumie nie ma żadnego kłopotu. Nie musimy uzyskać zezwolenia: a pragnę napisać, iż za wyburzenie zabytkowego budynku grozi wielka kara pieniężna.


Budynki dla użyteczności publicznej są od razu w system oddymiania wyposażone, ale zwykłe domy, nie, a warto byłoby pomyśleć o jakiejś ochronie przeciwpożarowej. Zwłaszcza, jeżeli w naszych domach są dzieci. Jest wiele firm, które chętnie zorganizują nam pasujący do naszego budynku system oddymiania, który okaże się świetną opcją , która poprawi jakość ochrony przeciwpożarowej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.